Édesvízű úszómedencékkel bővítik a helyi önkormányzat által néhány éve létrehozott homoródalmási sósfürdőt, ahol az elmúlt időszakban szálláshelyet is kialakítottak. Évente több ezren keresik fel a kis komplexumot.
2023. július 09., 08:542023. július 09., 08:54
Augusztusban már jó eséllyel az új medencékben is csobbanni lehet
Fotó: László Ildikó
Édesvízű úszómedencékkel bővítik a helyi önkormányzat által néhány éve létrehozott homoródalmási sósfürdőt, ahol az elmúlt időszakban szálláshelyet is kialakítottak. Évente több ezren keresik fel a kis komplexumot.
2023. július 09., 08:542023. július 09., 08:54
Augusztusban már jó eséllyel az új medencékben is csobbanni lehet
Fotó: László Ildikó
Három éve mutatták be a Kis-Homoród partján lévő, sokak által ismert sóskút mellett megépített kis fürdőkomplexumot Homoródalmáson. Az önkormányzati tulajdonban lévő létesítmény akkor két, természetes sós vízzel feltöltött, fűthető, hidromasszázs- és jakuzzifunkcióval ellátott dézsával, szaunával, játszótérrel, grillezőhellyel, öltözőkkel, napozóágyakkal és ebédlővel rendelkezett. A fürdő célja azóta sem változott, a község vezetősége
A lényeg, hogy a látogatók minél több időt töltsenek Homoródalmáson – fejtette ki lapunknak Tikosi László helyi polgármester.
Fotó: László Ildikó
Az elöljárótól megtudtuk, hogy az elmúlt időszakban megvásároltak, illetve felújítottak egy régi házat a fürdővel összeköttetésben lévő telken, ahol
A településen egyébként még két hasonló befogadóképességű szálláshelye van az önkormányzatnak.
Fotó: László Ildikó
Nemrég úgy döntött a község vezetősége, hogy édesvizű, kinti medencéket építettnek, a munkálatok pedig jelenleg is folyamatban vannak. Egy négy méter széles, másfél méter mély és tizenöt méter hosszú felnőtt, illetve egy kisebb gyerekmedencéről van szó. A helyszínen az építkezők is megerősítették lapunknak, hogy
Az évszázadok óta létező sóskút fölé 1801-ben építettek egy kis faházikót, hogy megvédjék a forrást. A magas sótartalmú vizet például a szalonna tartósítására és sajtkészítéshez használták a helyiek. A polgármestertől megtudtuk, hogy noha a forrás hozama korlátozott,
Éppen ezért korlátozták a víz felhasználását. A fürdőkomplexumnál lévő csobbanókat egyébként kétharmad arányban forrásokból származó édesvízzel töltik fel, csak a fennmaradó rész származik a kútból.
Fotó: László Ildikó
Azt is megtudtuk, hogy a szakemberek által végzett vizsgálatok szerint
Vannak vendégek, akik kifejezetten gyógyterápiás céllal látogatják a kis fürdőt.
Fotó: László Ildikó
A statisztikákat nézve évente nagyjából ötezer ember látogat el Homoródalmásra, hogy megmártózhasson a dézsákban. Az ebből származó bevétel legnagyobb részét a fürdő karbantartására fordítja vissza az önkormányzat.
„Nem a profitszerzés a cél, inkább az, hogy kikapcsolódási és gyógyterápiás lehetőséget biztosítsunk a helyieknek, illetve az idelátogatóknak” – magyarázta Tikosi László.
Fotó: László Ildikó
Mikor látogatható?
Keddtől csütörtökig, illetve vasárnap délután két órától este nyolcig látogatható a fürdő kétórás időszakokra. Hétfőnként zárva van, hiszen akkor cserélik a dézsákban lévő vizet. Pénteken és szombaton baráti társaságoknak adják ki egész napra a fürdőt. A látogatáshoz időpontot kell foglalni interneten, amit itt lehet megtenni.
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
szóljon hozzá!