
Szabványterv szerint készül el az uszoda
Fotó: Erdőszentgyörgyi Polgármesteri Hivatal
Erdőszentgyörgynek leghamarabb 2021-ben már lehet tanuszodája és sportcsarnoka, miután az önkormányzat két jelentős pályázatot nyert a beruházások finanszírozására.
2020. szeptember 16., 10:342020. szeptember 16., 10:34
Két, a sportélet fellendítését célzó beruházás valósulhat meg állami pénzforrásból, az Országos Beruházási Társaságon (CNI) keresztül Erdőszentgyörgyön. Mindkét beruházás esetében lejárt a közbeszerzési eljárás, az elkövetkező időszakban a szerződéskötés és a munka elkezdése következik.
Csibi Attila Zoltán polgármester ezekkel kapcsolatosan kiemelte:
A városvezető emlékeztetett, hogy 2019-ben Erdőszentgyörgy adott otthont a triatlon Európa-bajnokságnak. Akkor több tucat európai ország, több száz sportolója érkezett a kisvárosba.
A leendő sportcsarnok 1445 négyzetméter alapterületű, 11 méter magas lesz, 180 férőhelyes lelátóval, méreteiből adódóan kézilabdára, röplabdára, teniszre és kosárlabdára lesz alkalmas. A beruházás értéke áfa nélkül 7 704 153 lej. Az uszoda szintén egy megnyert pályázatból valósul meg, amelynek értéke áfa nélkül 8 921 231 lej. Paramétereit tekintve 25 méter hosszú, 12,5 méter széles medence lesz, amelynek mélysége 1,20 és 1,80 méter között változik. Az uszoda 10-12 hónap alatt készül el.
A hadsereg radarrendszere vasárnap délután egy drónt észlelt az ukrán-román folyami határ közelében. A helyzet megfigyelésére 15 óra 17 perckor felszállt két F-16-os vadászgép a borceai 86-os légibázisról.
Több mint 4,29 millió lej értékben szabott ki bírságokat és összesen 570 járművezetői engedélyt vont be a Román Rendőrség az elmúlt 24 órában, miközben több ezer járművet és személyt ellenőriztek a Blocada elnevezésű országos akció során.
Székelyföldet is eléri az országos hőhullám: Maros megyében kedd reggelig narancssárga hőségriasztás van érvényben, miközben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 6-áig meghosszabbította a rendkívüli melegre vonatkozó előrejelzését.
Miközben Magyarországon vasárnapra teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű a Duna rekordalacsony vízállása miatt, Romániában is egyre súlyosabbá válik a helyzet.
Vasárnap hajnalban lekapcsolták a Paksi Atomerőmű utolsó előtti termelőegységét a Duna alacsony vízállása miatt. Magyar Péter szombat éjszakai bejelentése szerint vasárnap folyamán az utolsó blokkot is leállítják.
A rendőrök büntetőeljárást indítottak a pénteki câmpulungi közúti baleset ügyében, amelyben egy személy életét vesztette, 13 pedig megsérült.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
szóljon hozzá!