
Tamás Sándor, Cseke Attila és Antal Árpád
Fotó: Facebook/Cseke Attila
Prioritásként kezeli a háromszéki beruházásokat – ígérte pénteken Sepsiszentgyörgyön Cseke Attila fejlesztési miniszter.
2021. február 12., 19:232021. február 12., 19:23
Sepsiszentgyörgyön új tüdőkórház épül, ugyanakkor egy összetett sportinfrastruktúra kiépítését tervezik: uszodát, atlétikai pályát és a stadion lelátóinak felújítását – hangzott el Cseke Attila fejlesztési miniszter pénteki sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatóján. A beruházások nem csak a kovásznai megyeszékhelyre összpontosulnak, Kézdivásárhelyen a megkezdett uszodát veszi át a minisztérium, és központi finanszírozásból fejezik be.
Baróton sportcsarnok, Bodzafordulón tanuszoda épül. Cseke Attila leszögezte, ebben a parlamenti mandátumban tervezik az építkezések befejezését.

Bölcsődeépítési programról és decentralizációról beszélt Cseke Attila fejlesztési miniszter pénteken Sepsiszentgyörgyön. Egy-két év alatt teljesen átalakítanák a bölcsődei rendszert, és jóval több három év alatti gyermeknek biztosítanának helyet.
A sajtótájékoztatón Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke elmondta, Cseke Attila már egészségügyi miniszterként fontos beruházásokat indított el Háromszéken, most fejlesztési miniszterként olyan projekteket támogat, amelyek hosszú távon meghatározzák a térség fejlődését.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester a reformok és a decentralizáció fontosságáról beszélt.
„Mi is fontosnak tartjuk a beruházásokat, sok projektünk van, ám úgy látjuk, Cseke Attila a román kormány reformminisztere, aki képes arra, hogy a decentralizációra vonatkozó döntéseket is meghozza” – szögezte le Antal Árpád.
1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.
Kánikulára vonatkozó figyelmeztetést, valamint viharriasztásokat is kiadott szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön légköri instabilitásra és jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani a következő napokban.
Áprilishoz képest májusban 159 lejjel (2,7 százalékkal) 5684 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9483 lej volt, 257 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Egy csoport fiatal nemrég azzal szórakozott a sepsiszentgyörgyi állomási tónál, hogy éjszaka eloldozta a csónakokat és a vízibicikliket a stégtől, használta azokat, majd sorsukra hagyta őket. A polgármester szerint ennek következményei lesznek.
Építik a hulladékudvarokat Hargita megyében, ám több településen még nem tisztázott, hogy miként lehet szabályosan működtetni ezeket. A természetes személyek később meghatározott mennyiségben adhatnak majd le többféle hulladékot ingyenesen.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
2 hozzászólás