
Hiánypótló rendezvényre készülnek a térségi politikai és gazdaszervezetek
Fotó: László Ildikó
Hiánypótló rendezvényre készülnek Székelykeresztúron november első hétvégéjén: az udvarhelyszéki kisváros ad otthont az első Keresztúr Térségi Gazdanapoknak – hangzott el csütörtökön, az eseményt beharangozó sajtótájékoztatón.
2023. október 26., 21:132023. október 26., 21:13
Színes programkínálattal, változatos szakmai előadásokkal, ugyanakkor számos szórakozási lehetőséggel várják a látogatókat november 4-én és 5-én Székelykeresztúrra, a Golden Events rendezvénysátorba.
A Székely Gazdaszervezetek Egyesülete, az Udvarhelyszéki és székelykeresztúri RMDSZ, az UIET, illetve a Komager Csekefalvi Mangalica Farm szervezésében megvalósuló gazdanapokat már a nyár folyamán elkezdték tervezni – újságolta Sinka Arnold, az RMDSZ udvarhelyszéki szervezetének ügyvezető elnöke.
Különböző mezőgazdasági gépeket vonultatnak majd fel a helyszínen, illetve számos olyan szakmai előadással is készülnek a gazdáknak, amelyek segítik az éppen fellendülőben lévő ágazatokat.
Ebben is igyekszünk segíteni, a háttérben ott lenni, illetve pályázati szakemberek segítségét is kértük, hogy aki most pályakezdőként szeretne gazdálkodásba fogni, értesülhessen a megfelelő pályázati lehetőségekről” – mondta el az udvarhelyszéki RMDSZ ügyvezető elnöke, hozzátéve, azt szeretnék, ha ez a rendezvény hagyományt teremtene Udvarhelyszéken és az első alkalmat több másik is követné.
Fotó: László Ildikó
Sinkától Kolumbán Dávid vette át a szót, aki amellett, hogy Keresztúr térségi megyei tanácsos és a Hargita Megyei Területi Közrendi Hatóság (ATOP) elnöke, gazda és vállalkozó is. A Keresztúr Térségi Gazdanapok ötletét ő vetette fel elsőként.
ahol a gazdák megtalálják mindazokat a pontokat, amelyek segíthetik a mindennapi munkát, megismerik a technológiákat, amelyeket érdemes lenne használni, illetve ahol a fiatalok is bátorítást kapnak, hogy a földet, amit az ősöktől kaptunk, tovább mentsék és műveljék az utókor számára.”
Fotó: László Ildikó
Hatos György, a Székely Gazdaszervezetek Egyesületének Falugazdásza kiemelte, a rendezvény kezdeményezése nagy örömükre alulról, a gazdáktól indult, és szervezetük – célkitűzéseihez híven – fel is karolta azt. Kiemelte, a rendezvényen
Nekik a helyi és székely termékek vásárán lesz lehetőségük népszerűsíteni, értékesíteni portékáikat.
Noha elsőre úgy tűnhet, csak a gazdálkodókra koncentrálnak a rendezvénnyel, ez koránt sincs így, hiszen számos családbarát programon is részt vehetnek a kisgyerekesek: lesz rajzfilmvetítés, arcfestés és kisállat-kiállítás is. Egész napos programként szerepel továbbá a kínálatban egy drog- és alkoholprevenciós interaktív foglalkozás, melynek révén a fiatalok körében egyre súlyosbodó problémára, annak megelőzésére vagy esetleges megoldásaira kívánják felhívni az érdeklődök figyelmét, szakember segítségével.
Szombaton gazdabál zárja a szakmai konferenciát, vasárnap pedig Zámbó Krisztián koncertjével zárul az programsorozat. A részletes programkínálatot az esemény Facebook-oldalán tekinthetik meg az érdekeltek.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás