
Minden évszakban kutyasétáltatók kedvenc helye az üres terület
Fotó: Veres Nándor
Nem tervezi egyelőre hasznosítani a város legértékesebb közterületét az új csíkszeredai városvezetés. A Temesvári sugárút, a Szív utca és a Nagy István festő utcák által közrezárt beépítetlen zöldterület más rendeltetés hiányában évek óta nem kijelölt kutyafuttatónak számít, és egyelőre ez nem is változik meg.
2021. január 31., 19:562021. január 31., 19:56
Noha az eltelt évtizedek során számos ötlet felmerült a csíkiak által csak az Óceánnal szembeninek nevezett, a Temesvári sugárút északi, és Szív utca keleti része, illetve a Nagy István festő utcák által határolt terület hasznosítására, erre még várni kell.
Az építőtelep-jelleg felszámolása után az elhanyagoltság évei következtek, egészen addig, amíg
Azóta rendszeresen kaszáltatja a területet a polgármesteri hivatal, de mivel ennek nincs semmilyen rendeltetése, a kutyasétáltatók vették birtokukba, akik előszeretettel futtatják ott kedvenceiket.
Fotó: Veres Nándor
A több mint egy hektáros közterület – noha értékét nem becsülték fel – ,
Így a 2000-es évek elején felmerült elképzelés után (amely a Csíki Center nevű kereskedelmi központ építését irányozta elő, eredmény nélkül), a korábbi városvezetés óvakodott a hasznosítás meghatározásától.
Fotó: Veres Nándor
Ez most sincs másképp – derült ki Korodi Attila polgármesterrel folytatott beszélgetésünk során. A városvezető szerint az első lépést a változás irányába a szomszédos Nagy István festő utca tervezett felújítása és rendezése jelenti, mivel
Mivel ez az üres terület nyugati oldalán helyezkedik majd el, részlegesen szabályozná ennek funkcióját – ismertette.
– szögezte le Korodi. Kérdésünkre, hogy lehetne-e esetleg parkosítani, a polgármester azt mondta, ez azért sem célszerű, mert nem visszafordítható folyamat, ha később egy közberuházáshoz szüksége lenne erre a területre a városnak.
Székelyudvarhelyen, Székelykeresztúron, illetve Csíkszentdomokos, Bögöz és Zetelaka községekben is kaptak el ittas, illetve jogosítvány nélkül vezető embereket a rendőrök az elmúlt hétvégén.
Megállt a szíve és leállt a légzése a 74 éves férfinak, aki hétfőn délután egy kútba esett Nagycsergeden. A férfit a kiérkező mentőegységek újraélesztették.
Székelyudvarhelyen és a Csíkszentimrei Büdösfürdő közelében is történt egy-egy baleset szombaton. Az egyik sofőr alkohol hatása alatt volt a történtek idején – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormányt című bizalmatlansági indítványát. Az ülésen 420 képviselő és szenátor vett részt.
Törtkővel megrakott teherautó borult fel hétfőn délután Sepsiszentgyörgy Csíkszereda felőli bejáratánál, ahol rendőrök irányítják a forgalmat – tudtuk meg a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Fél éve fennálló áldatlan helyzetet zár le a Gyulakután üzembe helyezett sótalanító berendezés, így ismét iható a csapvíz. Hétfőn Maros megye politikai elöljárói és szakemberek mutatták be a sajtónak a rendszer működését a gyulakutai vízüzemnél.
Közzétette friss időjárás-előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre. A leghidegebb éjszakákon úgy tűnik, hamar túlleszünk.
A PSD támogatni fogja a szenátusban a környezetvédelmi miniszter elleni egyszerű indítványt, mert Diana Buzoianunak vállalnia kell a politikai felelősséget a katasztrofálisan rossz döntések miatt – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Mihai Fifor képviselő.
A kivágás időpontjától és a tárolás módjától is függ a természetes fenyő „élettartama”, ugyanakkor néhány egyszerű módszer már vásárlás előtt segíthet megállapítani, hogy mennyire friss a fa, ami lakásunkat fogja ékesíteni az ünnepek alatt.
Rodica Stănoiu volt igazságügyi miniszter holttestét hétfőn exhumálták és az igazságügyi orvostani intézetbe szállítják boncolásra, miután az ügyészek gyanús haláleset ügyében eljárást indítottak – nyilatkozták az Agerpresnek ügyészségi források.
4 hozzászólás