
Pillanatkép egy előadásból az Unscene fesztivál első kiadásán. Archív
Fotó: Mezey Koppány / Forrás: Unscene fesztivál
Harmadik alkalommal nyitotta meg kapuit az Unscene – Művészeti Egyetemek Fesztiválja Csíkszeredában, hogy hat romániai felsőoktatási intézmény közreműködésével összegyűjtse a színházi szakma területén tevékenykedő végzős hallgatókat és oktatóikat. A május 3. és 9. között zajló rendezvény szervezői több, különböző helyszínen zajló programmal, 24 színházi előadással, koncertekkel és workshoppal várják az érdeklődőket.
2023. május 03., 19:332023. május 03., 19:33
Az Unscene – Művészeti Egyetemek Fesztiválja a hallgatóknak találkozási és bemutatkozási alkalmat, a közönségnek egyedülálló lehetőséget kínál arra, hogy
– áll a szervező Csíki Játékszín közleményében.
A Csíki Játékszín országos léptékben is egyedi fesztivált hozott létre – hangsúlyozzák. Emlékeztetnek, a fesztivál első kiadását 2021. júniusában tartották.
Mint írják, az előző kiadások nyomán érkezett pozitív szakmai és nézői visszajelzések hatására idén ismét megrendezik a hétnapos fesztivált, hiszen továbbra is alapvető meggyőződésük, hogy
Az Unscene idén is a kulturális sokszínűség jegyében zajlik: a rendezvénysorozat révén a város és a régió lakossága lehetőséget kap arra, hogy megismerje az ország különböző részeiről érkező fiatal művészek munkáját.

Szubjektív beszámoló következik az Unscene – Művészeti Egyetemek Fesztiváljáról, melyben a szerző nem titkolja, hogy némiképp elfogult, és még mindig a megéltek hatása alatt áll.
A tehetséggondozás továbbra is fontos szempont: a fesztivál lehetőséget teremt a fiatal tehetségek bemutatkozására, kapcsolatteremtésre a szakmai közönséggel, amely hosszú távon nem csak az előadóművészeti hallgatók szakmai boldogulását, de a város és a régió kulturális életének fejlődését is segítheti.
Az eseményt a Csíki Játékszín szervezi, partnerségben a Hargita Megyei Kulturális Központtal, Csíkszereda Önkormányzatával, valamint hat felsőoktatási intézménnyel: Kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Magyar Színházi Intézet, Színház és Film Kar, Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, Jászvásári „George Enescu” Nemzeti Művészeti Egyetem, Bukaresti Ion Luca Caragiale Színház- és Filmművészeti Egyetem, Konstancai Ovidius Egyetem, Színházművészeti Kar, Temesvári Nyugati Tudományegyetem, Zene- és Színművészeti Kar.
A részletes program megtalálható az esemény közösségi oldalán és honlapján. Az előadások díjmentesek, de előzetes helyfoglalás szükséges a 0751-039 026-os telefonszámon, vagy a kozonsegszervezo@csikijatekszin.ro e-mail címen.
A Magyarságkutató Intézet újabb történelmi témájú programra várja az érdeklődőket Budapesten. A december elsején, 17 órától kezdődő alkalom középpontjában a Székely Hadosztály 1918–1919-es szerepvállalása áll.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken tudomásul vette Ionuț Moșteanu lemondását a védelmi miniszteri, valamint a kormányfőhelyettesi tisztségből.
Három személy sérült meg csütörtök este egy Gyergyószárhegy közelében történt balesetben, mint kiderült, a sofőr nem volt józan.
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Doctor Honoris Causa címmel tüntette ki Bakacsi Gyula professzort, elismerve a vezetéstudományban végzett úttörő munkáját és a csíkszeredai gazdasági képzés felépítésében betöltött kulcsszerepét.
Budapesten, a Sándor-palotában fogadta a csíkszeredai származású Sántha Xéniát Sulyok Tamás, Magyarország köztársasági elnöke, hogy gratuláljon a hegymászói teljesítményéhez.
Ionuț Moșteanu pénteken bejelentette, hogy lemond a védelmi miniszteri tisztségéről. Ezt a felsőfokú végzettsége miatt kirobbant botrány miatt tette meg.
Hideg időre és jelentős mennyiségű csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint a kormánykoalíció eldöntötte: az állami fizetés és nyugdíj halmozását szabályozó új törvényből minden kivételt törölnek, kivéve az alkotmánybíróság által előírtakat. A jogszabály napokon belül végleges formát kaphat.
Egy 26 éves Szatmár megyei férfi holttestét találták meg csütörtökön a kolozsvári Györgyfalvi lakónegyed egyik tavában.
szóljon hozzá!