
Fesztiválhelyszín lesz Nyárádszereda és környéke a hónap végén
Fotó: Haáz Vince
Július utolsó hetében negyedik alkalommal szervezik meg a Nyárádmente Fesztivált, amelynek helyszíne Nyárádszereda, illetve a környék települései lesznek.
2022. július 10., 22:012022. július 10., 22:01
A július 28. és 31. közötti Nyárádmente Fesztivál szervezői fiataloknak és idősebbeknek, kisgyerekeknek és bulizni vágyó kamaszoknak, az irodalom, a zene, a színház iránti érdeklődők számára olyan programokkal készülnek, amelyek között ki-ki megtalálja a számára legmegfelelőbbet.
Az évek óta egyre nagyobb népszerűségnek örvendő fesztivál 2020-ban a járványhelyzet miatt elmaradt, és tavaly is szerény körülmények között tartották meg, idén viszont korlátozások nélkül teljes programmal készülnek a szervezők.
Ahogy a nyárádszeredai polgármester, Tóth Sándor beszámolt róla, a fesztivál anyagi kerete is biztosított:
A Nyárádmente Fesztivál részként avatják fel Székelybő felújított művelődési otthonát, megáldják a katolikus templomot és a Szent Ignác jezsuita lelkigyakorlatos házat. Az ugyancsak július utolsó hetében megszervezett gyerek-lovastábor utolsó napján a résztvevők bemutatót tartanak, lesz bicikli- és futóverseny, majd díjazzák a legjobb eredményeket elért tanulókat.
A kulturális események között fotókiállítás szerepel, folknap a Bekecs Néptáncszínház szervezésében, valamint ugyancsak a Bekecs, a Tóthék című táncszínházi produkciójával lép színpadra. Számos könyvbemutatóval is készülnek a szervezők, emellett
Július 31-én a Szentegyházi Gyermekfilharmónia előadása lesz látható Nyárádszereda főterén, majd retró-táncdalfesztiválra várják az érdeklődőket. Az ifjúságnak diszkó- és habpartit ígérnek, a gyerekek pedig majd kézműves tevékenységeken vehetnek részt.
Játéknak vélte és hazavitte a lezuhant orosz drónt egy helyi férfi a moldovai Pepeni határából, majd szét is szerelte – a rendőrség szerint a szerkezet katonai megtévesztésre szolgált, robbanóanyagot nem tartalmazott.
Cáfolta csütörtökön a belügyminisztérium a közúti forgalomra és a nyilvános helyekre kiterjedő megfigyelőrendszer működésbe hozásáról szóló információkat.
Őrizetbe vettek egy harmincéves sofőrt, aki ittasan vezetett, amikor összeütközött egy küldetésben lévő rendőrautóval Târgu Neamț városában csütörtökön.
A múlt év azonos időszakához viszonyítva 2025 harmadik negyedévében az óránkénti munkaerőköltségek a legtöbb ágazatban emelkedtek. Csökkenést csak a tanügyben (4,39 százalék) és a közigazgatásban (1,23 százalék) jegyeztek.
Hatszáznál több romániai dolgozóját bocsátja el a német autóipari vállalat, az Aumovio – írja az MTI a Profit.ro után.
Az Ilie Bolojan vezette „progresszív kormány” képtelen kezelni az ország pénzügyeit, az egészségügyet, az oktatást, a szociális védelmet, az igazságszolgáltatást és a közigazgatást, ezért a kabinetnek le kell mondania – áll az indítványban.
Az ünnepi időszakra készülve minden élelmiszergyártót leellenőriz a szakhatóság, az utakon a rendőrséggel próbálják kiszűrni az illegális álltaszállítmányokat, és a disznóvágások miatt hétvégére is kiterjesztik a hús bevizsgáltatásának lehetőségét.
Körülbelül 250 tonnás sziklát robbantottak fel szerda délelőtt a Maros völgyében, ugyanis az veszélyt jelentett a 15-ös országúton áthaladókra.
Világpolitikai kitekintésben kiszámíthatatlan a jövő – jelentette ki Lázár János magyar építési és közlekedési miniszter szerdán Sepsiszentgyörgyön. A Lázárinfó a szokásos formában zajlott: a miniszter vállalta, hogy válaszol minden neki feltett kérdésre.
szóljon hozzá!