
Fotó: Tánczos Barna/Facebook
A csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ tanévnyitó ünnepségén kedden 144 tanuló tett ünnepi fogadalmat. A Márton Áron Főgimnázium kollégiumába költözve kezdik meg az új tanévet, abban a létesítményben, amely hét éves fennállása óta tehetséges székely fiataloknak nyújt második otthont és szerteágazó programokat.
2023. szeptember 12., 19:162023. szeptember 12., 19:16
2023. szeptember 12., 19:362023. szeptember 12., 19:36
Több mint száz diáknak nyújt második otthont a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ, amelynek tanévnyitó ünnepségét kedden tartották. Az ünnepségen jelen voltak a kollégium diákjai és azok szülei, hozzátartozói, illetve egyházi és világi vezetők.
Ráduly Annamária, a központ igazgatója köszöntőjében kiemelte, hogy a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ 2016. szeptember 12-én nyitotta meg kapuit.
Egyszerre töltjük be az oktató-nevelő intézmény és a második otthon szerepét. Hozzátette: a központ jelenleg a Mens Sana Alapítvánnyal karöltve az FK Csíkszereda épületében, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-n keresztül a felelős magyar kormány támogatásával működik.
Fotó: Tánczos Barna/Facebook
Tánczos Barna, a Mens Sana Alapítvány elnökeként arról beszélt, hogy
„Nekünk, felnőtteknek pedig óriási felelősségünk van, mert példát mutatunk, akár rosszat, akár jót, és a gyermekek jelleme attól fog függni, hogy a felnőttekben milyen példaképeket fedeznek fel. Ezért azt kívántam nekik, hogy
– fogalmazott Tánczos Barna.
Fotó: Tánczos Barna/Facebook
Fazakas Anita, a Márton Áron Főgimnázium és a kollégium volt diákja, aki tavaly egyike volt a legnagyobb eredményt elérő érettségizőknek Hargita megyében pedig a bentlakásban eltöltött évekről, tapasztalatairól mesélt a jelenlévőknek.
Szabó Barbara a MÁTK Gólyabál tavalyi főszervezője, a kollégium volt diákja élményeit osztotta meg és biztatta a kilencedikeseket, hogy legyenek gólyák.
Az ünnepi felszólalásokat követően a kollégium 114 új lakója ünnepi fogadalmat tett, köztük 69 lány és 45 fiú. Majd köszöntötte őket és áldást mondott Darvas Kozma József címzetes római katolikus esperes.
Fotó: Tánczos Barna/Facebook
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
3 hozzászólás