
A Maros Művészegyüttes is fellép a magyar kultúra napján. Archív
Fotó: Barabási Attila Csaba
Az összefogás nevében kezdeményezett az idén ünnepi előadást a magyar kultúra napjára a marosvásárhelyi Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület, a Maros Megyei Múzeum, a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia, a Maros Művészegyüttes, a Marx József Fotóklub, a Maros megyei és a marosvásárhelyi RMDSZ és a MIET közös szervezésében.
2021. január 19., 21:112021. január 19., 21:11
A január 22-én, péntek este 6 órától, Marosvásárhelyen a Kultúrpalota nagytermében megrendezett eseményen fellép a Tiberius Quartet, a Maros Művészegyüttes utánpótlás zenekara, a Líraigény Társulat, illetve a Maros Művészegyüttes, melynek műsorában Tollas Gábor színművész előadja Gyóni Géza: Csak egy éjszaka című versét.
Az est folyamán átadják a MIET – a Maros megyei Ifjúsági Egyeztető Tanácsa által 2021-ben alapított Enyedi Zsolt-díjat, amellyel tehetséges, fiatal művészeket tüntetnek ki. A belépésnél adományokat fogadnak el. Az adományokból befolyt összeget a mikházi Csűrszínház székelykapujának felújítására fordítják.
Az ünnepi előadásra érkezőket délután 5-től fogadják a Kultúrpalota előcsarnokában, ahol megtekinthető lesz a Marx József Fotóklub Kultúránk látképe című kiállítása. Előzetes regisztráció szükséges a következő telefonszámon: 0365-451 034, keddtől péntekig 9 és 15 óra 30 perc között.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
szóljon hozzá!