
Vasárnap, de hétköznapokon is szinte egymás lökhárítójára tapadva haladnak az autók
Fotó: Boda L. Gergely
Az ünnepek előtti bevásárlási láz miatt szinte teljesen megbénult a forgalom Marosvásárhely délnyugati övezetében, délutánonként akár a Dózsa György úti Kauflandtól is állhat a kocsisor egészen a Promenada Mallig. Az emberek türelmetlenek, a rendőrség tehetetlen.
2017. december 19., 11:342017. december 19., 11:34
Hétköznapokon is, vasárnap is hasonló a helyzet. Különösen a délutáni órákban zsúfolódik össze a forgalom a Dózsa György úton, különösképpen a városból kifelé, a vegyipari kombinát irányába tartó sávokon. A késő délutáni, majd az esti órákban a városba bevezető sávokon hasonlóképpen alakul a helyzet. Ilyenkor próbálnak ugyanis hazafelé indulni az emberek a bevásárlásból.
Gyakorlatilag a Dózsa György út második körforgalmától, a Kaufland mellettitől kezd lassulni a forgalom, aztán ez a folyamat folytatódik egészen a bevásárlóközpont előtti korforgalomig. Mindkét sáv tele van autókkal, amelyek rövid araszolgatás után megállnak, hogy majd újabb néhány méter megtétele után ismét állni kényszerüljenek.
A bosszantó közlekedési dugóban ült vasárnap egyik olvasónk is, elmondása szerint fél órába telt, míg az Állomás tértől eljutott a városszéli nagy áruházba, ahol vasárnap délelőtt már parkolóhelyet sem lehetett kapni. A forgalom a nap folyamán csak fokozódott: másik olvasónk taxival szeretett volna eljutni a bevásárló központba, de már a taxis figyelmeztette: legalább fél óra eljutni odáig, volt is ezért néhány kliense, aki a dugó kellős közepén szállt ki az autóból, miután sokallta a taxiórán emelkedő összeget. A helyzet azokat is érinti, akik nem vásárolni indulnának, csak azon az oldalon mennének ki a városból, például Kolozsvárra van útjuk vagy Nyárádtőre mennének haza. Többen panaszolták, hogy
A közösségi oldalakon is háborognak az emberek: egyöntetű vélemény, hogy az ünnepek előtti rossz vásárlási beidegződések miatt alakul így a helyzet. Az emberek a nagy bevásárlóközpontokat veszik célba, s általában délután indulnak el vásárolni. Az autóbuszok ugyanazon az útvonalon közlekednek, mint a kiskocsik, így most azok sem mehetnek gyorsabban.
Megkérdeztük a megyei rendőr-főkapitányság szóvivőjét, Andreea Popot, hogy mit tehet a rendőrség a helyzet könnyítésére. Miután konzultált a közlekedésrendészeti kollégáival, a következő választ adta:
Sokan panaszkodnak arra, hogy a városból kifele haladva, Kolozsvár irányába kerülnek bele ebbe a helyzetbe, ami jelentősen meghosszabbítja a menetidőt. Átlagosan fél-háromnegyed órával, de néha ennél jóval többel is meghosszabbodik a menetidő Maroskeresztúr irányába, arról már nem is beszélve, hogy jelentősen megugrik a jármű üzemanyag-fogyasztása is. Akik ki akarják kerülni a dugókat, választathatják a Marosvásárhely, Csittszentivány, Malomfalva, Nyárádtő útvonalat, vagy a Marosvásárhely – Hagymásbodon – Folyfalva – Nyárádkarácsonfalva – Lukafalva – Nyárádtő útvonalat. Igaz, hogy mindkettő kerülőt jelent, a 10,2 kilométeres Marosvásárhely – Nyárádtő útvonalnál hosszabb, ám időben így is nyernek.
Babatápszereket hívnak vissza a Bacillus cereus baktérium által termelt cereulid toxin jelenlétének gyanúja miatt – figyelmeztetett az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA).
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
Kétbocsos anyamedve merészkedett egy brassópojánai sípályára fényes nappal, a hegyi csendőröknek kellett beavatkozniuk.
Oszlopnak ütközött, majd egy üzlet falának csapódott egy autó péntekre virradóan a Kolozs megyei Szászfenesen. Mint kiderült, a járművet vezető férfinek nincs jogosítványa.
Február 9-én kezdődik és március 1-jéig tart a sívakációk időszaka.
Az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben dolgozó Sanitas-tagok jó része az általános sztrájk megszervezésére szavazott, ezért a szakszervezet megkezdte a munkabeszüntetéssel járó tiltakozás előkészítését.
A lakossági földgáz ára biztosan nem emelkedik 2027. március 31-éig, mert a kormány április elsejétől a jelenlegi ársapka helyett többszintű árplafont vezet be, és várhatóan a jövő hét végéig kidolgozza az ehhez szükséges teljes jogszabályi keretet.
A kormánynak meg kell találnia a költségvetési forrásokat a kisnyugdíjasok Szociáldemokrata Párt (PSD) által javasolt támogatására úgy, hogy közben ne boruljon fel a nehezen elért pénzügyi stabilitás – jelentette ki a pénzügyminiszter.
A szokásosnál hamarabb utalják ebben a hónapban a jogosultaknak a gyermekpénzt, a gyermeknevelési, valamint a beilleszkedési támogatást. Az érintettek bankszámlájára már pénteken megérkezik a pénz.
A ChatGPT-től kértek és kaptak jogi tanácsokat büntetés elkerülésére azok a román vasutasok, akiket hálókocsijegyekkel való üzérkedéssel vádol a bukaresti törvényszék ügyészsége.
szóljon hozzá!