
Fotó: Kristó Róbert
Bár időnként a kinti időjárás jobban idézi a tavasz hangulatát, nyoma sincs a télnek, Csíkszeredában már hozzáláttak az ünnepi világítás felszereléséhez.
2009. november 22., 13:542009. november 22., 13:54
2009. november 22., 13:552009. november 22., 13:55
Fotó: Kristó Róbert
Mint minden évben elsőbbséget élvez a Petőfi utca illetve a Majláth Gusztáv Károly tér, a remények szerint a hét végére ünnepi díszbe öltözik a város központja. Szintén itt – a Majláth Gusztáv Károly téren - kap helyet az adventi koszorú és a város karácsonyfája is, az ünnepi fények pedig Antal Attila alpolgármester elmondása szerint, vasárnap délután gyúlnak ki. Ekkor gyújtják meg ugyanis a megyeszékhely pompás adventi koszorúján az első gyertyát. És ha már a központ ünnepi fényekben pompázik folytatódik a főbb, forgalmasabb utcák díszítése. Az ünnepi hangulat felidézésre, a város díszítésére idén 25 ezer lejt költenek. A város karácsonyfáját ebben az évben a csíkzsögödi közbirtokosság ajánlotta fel – tudtuk meg az elöljárótól. Természetesen nem marad majd el az általános iskolák diákjai számára szervezett karácsonyfa-díszítő verseny, erre december 11-én kerül sor. Idén szeretnénk az ünnepváró hangulatba a vásári forgatagot is becsempészni, tervben van – mesélte Antal – egy karácsonyi vásár megszervezése a Mikó vár előtti téren.
Sokan emlékeznek a családra, akiknek a házát pillanatok alatt lángba borította egy kigyulladt karácsonyfa. Alig egy évvel később, a szeretet ünnepéhez közeledve beköltözhettek a közösség segítségével épített új otthonukba.
Pénz után kutattak az ismeretlen tettesek, akik három autót is feltörtek vasárnap Csíkszentmártonban az esti szentmise ideje alatt, a templom közelében. Az egyik járműből elloptak egy táskát, amely 3000 lejt tartalmazott. A rendőrség nyomoz.
Több hónapja van lezárva felújítás miatt Csíkszereda egyik nem túl hosszú, de jelentős forgalmat bonyolító utcája, a Szentkirály utca. A munkálatokat nemsokára befejezik, és a forgalom is újraindulhat.
Ünnepélyesen átadták a gyimesfelsőloki SkiGyimes Hotel és Wellness négycsillagos komplexumát, amely a magyar kormány támogatásával épült fel, és 55 új munkahelyet teremt a térségben.
Közösségünk pótolhatatlan építészt, nagy műveltséggel rendelkező, nagybetűs Embert veszített el – írta Korodi Attila csíkszeredai polgármester Tövissi Zsoltra emlékezve. Egyúttal bejelentette, Csíkszereda Pro Urbe díjával tüntetik ki az elhunytat.
Elütötték Csíkszereda közelében, a 13A jelzésű országúton azt a szarvasünőt, amely jó ideje bukkant fel időről időre a környéken, szelíden lépett az autókhoz, és már-már látványosságnak számított.
Fekvőrendőröket öntöttek néhány napja Csíkszereda két kijáratánál, Csomortán és Csíkpálfalva irányában. A sebességcsökkentő küszöbök miatt többen is rákérdeztek: mivel indokolja a városháza a forgalomlassító elemek lakott területen kívüli megöntését?
Az első Erdélyi Egyetemi Börze az Országos Magyar Diákszövetség (OMDSZ) szervezésében december 4-én valósult meg Csíkszeredában, az Erőss Zsolt Arénában. Az esemény valódi hiánypótló kezdeményezésként szolgálta az erdélyi magyar középiskolásokat.
Szekeres Attila heraldikus tart előadást Csíkszeredában, pénteken 18 órától a Csíki Székely Múzeum protokolltermében.
Nem biztosítanak finanszírozást rá, így egyelőre nem építik fel azt az energiahatékony tömbházat Csíkszeredában, amelyben ifjúsági és szociális lakásokat alakítottak volna ki. A területet azért megtisztította a polgármesteri hivatal.