
Archív
Fotó: Barabás Ákos
Unitárius találkozóra készül a Magyar Unitárius Egyház szombaton Szejkefürdőn. A találkozó szervezői felekezettől függetlenül várnak minden érdeklődőt.
2024. szeptember 11., 11:292024. szeptember 11., 11:29
A XXV. Unitárius Találkozó délelőtt fél 10-kor kezdődik Orbán Balázs székelyudvarhelyi szobránál, ahonnan negyed 11-kor indulnak a résztvevők Szejkefürdőre.
„A mindennapokban is megélve az Isten- és emberszeretet vallását,
– olvasható a szervezők által küldött közleményben.
A találkozó szervezői a Marosi Unitárius Egyházkör, a Székelyudvarhelyi Egyes Számú Unitárius Egyházközség, a Székelyudvarhelyi Kettes Számú Unitárius Egyházközség, a Székelyudvarhelyi Unitárius Egyházkör és a Magyar Unitárius Egyház Főhatósági Hivatala. A részletes programról az esemény Facebook-oldalán tájékozódhatnak az érdeklődők.
A magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautóprogramot változatlan formában indítják el, 300 millió lejes költségvetéssel – jelentette be hétfőn a környezetvédelmi minisztérium.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
A politikai pártok közötti párbeszéd az egyetlen út egy teljes jogkörrel rendelkező kormány megalakításához – jelentette ki Csoma Botond. Az RMDSZ a képviselőházi frakció vezetője szerint a jelenlegi konfliktusok csak az AUR erősödését segítik.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
szóljon hozzá!