Fotó: Haáz Vince
Negyedmillió eurós pályázatot nyert a Playground – Az európai dramaturgia kortárs történetei című projekt keretében a marosvásárhelyi Ariel Ifjúsági- és Gyermekszínház.
2024. június 03., 16:152024. június 03., 16:15
A Playgroundban három-három romániai, franciaországi, szerb és olasz, összesen tizenkét dramaturg vesz részt, akik által ösztönözni és elérhetőbbé tenni szeretnék a kulturális tevékenységekben való részvételt, ugyanakkor támogatni próbálják az érdeklődő tanulókat. A projekt célja ezáltal Maros megye hírnevének erősítése országos és nemzetközi szinten.
A pályázat kiírói remélik, hogy a közös műhelymunka és tapasztalatcsere mind a résztvevőknek, mind a kulturális intézményeknek és a közönségnek a hasznára válik.
A marosvásárhelyi bábszínház által elnyert 250 ezer euróhoz a 9986 eurós önrészt a kulturális intézmény fenntartója, a Maros Megyei Tanács biztosítja. Erről a testület a legutóbbi gyűlésén döntött.
(X – fizetett hirdetés)
Ugyanúgy otthon érezte magát Csíkban, mint Bonyhádon a hajdani Potápi Árpád János nemzetpolitikai államtitkár, emlékére csütörtökön emléktáblát avattak Csíksomlyón. Az ünnepségen jelen volt Semjén Zsolt, Magyarország miniszterelnök-helyettese is.
Október végétől újabb németországi várost céloz meg a Wizz Air Brassóból: Dortmundon és Nürnbergen kívül Memmingenbe is lehet majd utazni. A repülőtér menetrend szerinti járatainak száma ezzel hatra növekedik.
A nyomozó hatóságokhoz készül fordulni a védelmi minisztérium a katonai mozgósításra vonatkozó újabb hamis információk miatt.
Élőben közvetítik a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceum ballagási ünnepségét június 6-án, pénteken 11 órától a tanintézet hivatalos Facebook-oldalán, honlapján és a Youtube-on is.
Megduplázta a Székelyföld megsegítésére összegyűjtött támogatást a kormány, az erről szóló kormányhatározatot csütörtökön írta alá Orbán Viktor miniszterelnök.
A rendőrség Jupiter nevű akciója során több házkutatást is tartottak csütörtökön, köztük egy olyan Ialomița megyei férfinél, aki hamis profil alatt hirdetett munkalehetőséget, pénzt csalva ki így több Hargita megyei személytől.
Nagy erőkkel keresik azt a hároméves kislányt, aki valószínűleg a Nagy-Küküllő folyóba esett csütörtökön. A kislány felkutatására vegyes keresőcsapatokat állítottak fel.
Hagyományos módon a Perkőn kapott áldással, együtt indultak a csíksomlyói búcsúba a háromszéki lovas zarándokok: keresztjeiken a községek imaszalagjaival járulnak a Szűzanya elé.
Kátyúzásra készülnek minden aszfaltozott úton Hargita megyében. A megyei tanács az utak teljes nyári karbantartásával a Hargita Útkezelő Vállalatot bízta meg.
Azt kívánjuk minden zarándoknak, hogy úgy jöjjenek ide, mint haza – fogalmazott Timár Asztrik atya a szombati pünkösdi búcsú kapcsán tartott sajtótájékoztatón, amelyen összefoglalták a tudnivalókat az útlezárásokról kezdve a miserendig.