
Fotó: Rab Zoltán
Mintegy kétszáz, zömében egyetemi hallgató gyűlt össze vasárnap délután Marosvásárhelyen a Színház téren, hogy kifejezze együttérzését Ukrajnával és az ukrán néppel.
2022. február 27., 17:372022. február 27., 17:37
2022. március 01., 14:432022. március 01., 14:43
Az orvosi egyetem, többnyire külföldi – ukrajnai, moldovai, németországi és izraeli – hallgatói mellé csatlakozott néhány marosvásárhelyi lakos is, hogy közösen adjanak hangot annak, mennyire elítélik a háborút és féltik Ukrajnát.
Lea Fisker ukrán egyetemista, hatodéves az általános orvosi karon, a vasárnap délutáni tiltakozás egyik főszervezője elmondta, aggódnak az ukrajnai eseményekért, azokért, akik elhagyták az otthonaikat, illetve, azokért, akik maradtak, mert nem jöhettek el, vagy nem akartak elmenekülni.
Fotó: Rab Zoltán
Érdeklődésünkre kifejtette, a családja otthon van, és nem áll szándékukban eljönni, ugyanis azt tartják, hogy ha mindenki eljön, nem marad senki, aki segítse az országot.
– magyarázta az egyetemista lány. Hasonlóképpen vélekedett két másodéves orvostanhallgató, Ana és Szása is.
Lea Fisker, a tiltakozás egyik szervezője
Fotó: Rab Zoltán
Lea Fisker oroszul is elmondta a tiltakozásuk lényegét egy mondatban.
– mondta orosz nyelven a diáklány.
Fotó: Rab Zoltán
A tiltakozók arcukra az ukrán zászló színeit, sárga és kék csíkot festettek, kezükben „Putyin, hagyd el Ukrajnát”, „Szabadságot Ukrajnának” jelmondatokkal tiltakoztak, elénekelték az ukrán himnuszt, majd gitár kíséretében a szabadságról és békéről szóló dalokat énekeltek. A tiltakozó rendezvényre hivatalosan is engedélyt kaptak, annak zökkenőmentességét a csendőrség és rendőrség biztosította.
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Gyimesben született, ma már Brassóban épít karriert a 25 éves Bârsan Claudia. Román anyanyelvű, de kiválóan beszél magyarul és angolul is. Meggyőződése, hogy a fejlődés kulcsa a bátorság, a félelem pedig inkább iránytű, mint akadály.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
1 hozzászólás