
Társadalmi találkozóponttá alakítanák a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Házát. Archív
Fotó: Gábos Albin
Fiatal vállalkozóknak, kreatív vállalkozási ötleteknek és a civil szférának szeretne közösségi teret kialakítani Csíkszereda önkormányzata a Szakszervezetek Művelődési Házában.
2020. november 25., 14:352020. november 25., 14:35
2020. november 25., 14:492020. november 25., 14:49
A tervekről Korodi Attila polgármester már a helyhatósági választásokat megelőző kampányában is szót ejtett. „Olyan központ jöhetne létre, ahol a szakmák, a vállalkozások, a kultúra, a csíki szürkeállomány találkozhatna.” Merész, de elengedhetetlen projektként jellemezte a tervet.
Kérdésünkre, miszerint inkubátorház-jelleget képzelnek-e el az épületben, Korodi távolabb mutatott. „Társadalmi találkozópontot, inkubátorházzal ötvözve. A középső előadótér hatalmas érték, az megmaradna, de az épület kibővülne és átalakulna.”
Hegedüs Csilla, az RMDSZ ügyvezető alelnöke a kulturális és kreatív iparágak előtérbe helyezéséről beszélt. Mint mondta, az Európai Unióban jelenleg 12 millió embert foglalkoztat az említett két ágazat.
– fogalmazott.
Az RMDSZ kormányjavaslattal célozná meg az ezen az iparágon elinduló vállalkozásokat országos szinten: 50 ezer euró vissza nem térítendő támogatás, két év adómentesség és a 26 év alatti munkavállalók jövedelemadótól való mentessége. „Lengyelországban sikeresen működik a kezdeményezés. Az új munkahelyek lehetőséget teremthetnek az elvándorlás ellen és a hazavándorlás mellett” – példázódott.
Előrehaladott tárgyalások zajlanak az új közalkalmazotti bértörvényről a miniszterelnöki hivatal és a pénzügyminisztérium részvételével működő munkacsoportban – jelentette ki a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a munkaügyi miniszter.
Hogyan alakítja át az MI az oktatást, az ipart, az egészségügyet és a mindennapokat – Erdély első átfogó mesterségesintelligencia-konferenciáját tartották Marosvásárhelyen. A rendezvényen szakértők, politikai szereplők és intézményi vezetők találkoztak.
Naponta mintegy 24 ezer belügyi alkalmazott, rendőrök, csendőrök, határrendészek, tűzoltók gondoskodnak a polgárok biztonságáról a hosszú hétvégén, amelyen a katolikusok és protestánsok a húsvétot, az ortodoxok a virágvasárnapot ünneplik.
Első- (sárga jelzésű) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több megye folyóvizeire.
Florin Manole munkaügyi miniszter csütörtökön bejelentette, hogy a kormány elfogadta a Szociáldemokrata Párt által javasolt szolidaritási csomagot, amelynek megfelelően 2,8 millió nyugdíjas részesül nyugdíjkiegészítésben.
Előkerült a coțofenești-i amelyet 2025 januárjában loptak el a hollandiai Drents Múzeumból – erősítették meg hivatalos források az RTV Drenthe-nek. Az ügyészség csütörtök délután készül sajtótájékoztatót tartani az ügyben a múzeumban.
A 2025-2026-os tanév rendje szerint a pénteki tanórák után kezdődik és április 14-ig a tavaszi szünidő az iskolákban.
Huszonkét be nem töltött állást szüntettek meg a székelyudvarhelyi városházán egy kormányrendelet nyomán. Ugyanakkor módosítják a polgármesteri és alpolgármesteri kabinetben betölthető állások számát.
Összehangolt ellenőrzést tartottak a Hargita megyei rendőrök és csendőrök a székelykeresztúri tanintézményekben és környékükön. Az iskolákban megelőző jellegű foglalkozásokat tartottak, a szabálysértő járművezetőket pedig megbírságolták.
Románia hivatalos lakhely szerint nyilvántartott lakossága 2026. január elsején 21,646 millió fő volt, ami 0,5 százalékos csökkenést jelent az előző év azonos időszakához képest – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
1 hozzászólás