
Fotó: Rab Zoltán
Péter Ferenc vezet a Maros megyei tanácselnöki székért folyó küzdelemben a szavazatok 70 százalékos feldolgozottsága mellett, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) párhuzamos szavazatszámlálása szerint.
2020. szeptember 28., 09:322020. szeptember 28., 09:32
2020. szeptember 28., 09:332020. szeptember 28., 09:33
A részleges eredmények értelmében Péter Ferenc, az RMDSZ jelöltje 50 200 szavazatot kapott, a második helyen a liberális párti Cristian Chirteş van, akire 28 700-an adták voksukat – írja az Agerpres.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) adatai szerint Maros megyében 236 671 személy, a szavazatra jogosult polgárok 49,39 százaléka járult az urnákhoz.
Maros megye 102 településén az RMDSZ 38 polgármesteri széket nyert, és polgármester lett két független jelölt is, akiket a szövetség támogatott – jelentette be hétfőre virradóra Péter Ferenc, a Maros megyei RMDSZ elnöke.

A Maros megyei önkormányzatok közül negyvennél nyert polgármesteri tisztséget az RMDSZ színeiben vagy az RMDSZ támogatásával indult jelölt. Még legalább egy órába telik a szavazatok feldolgozása Maros megyében – jelentette be Péter Ferenc, a Maros megyei RMDSZ elnöke éjjel fél 2-kor.
Péter köszönetet mondott a választóknak és kijelentette: ezzel megerősödött a magyar képviselet Maros megyében, visszanyerték Marosvásárhelyt és Szászrégent.
A liberálisok saját párhuzamos szavazatszámlálásuk szerint 26 polgármesteri széket nyertek, néggyel kevesebbet, mint 2016-ban.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
November 12-én érkezik a magyarországi mozikba a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés romantikus vígjáték második része – közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) szerdán az MTI-vel.
A jövőben hivatalos polgárőrséget hoz létre a kászonaltízi önkormányzat, ugyanis az elmúlt időszakban történt kászonjakabfalvi gyújtogatások után belátták: szükség van a járőrőrözésekre. Addig is önkéntes alapon már elkezdték a tevékenységet.
Eddig csaknem 150 tonna pirotechnikai eszközt koboztak el a hatóságok a Tűzijáték elnevezésű országos akció során.
A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) 2026-ban 250 kilométer új autópálya és gyorsforgalmi út forgalomba helyezését tervezi – közölte szerdán a Facebook-oldalán Cristian Pistol.
Az igazi havazás még várat magára Gyergyó térségének nagy részén, emiatt a korábbi évekhez képest valamivel kevesebb vendég érkezik Gyergyószékre szilveszterezni. A sípályákon a hóágyúzás segítségével ezekben a napokban indul az élet.
Téli útviszonyok jellemzik Hargita megye egyes térségeit december 31-én. Székelyudvarhely és Székelykeresztúr környékén jelenleg havazik, míg a Csíki- és a Gyergyói-medencében egyelőre elmaradt a hóesés.
Az év végi és újévi szabadnapok biztonsága érdekében fokozott rendőri jelenlét lesz tapasztalható a Kovászna megyében. A hatóságok arra kérik a lakosságot, hogy felelősségteljes magatartással járuljanak hozzá a közrend és a közbiztonság fenntartásához.
Erdővidék központjában is jóváhagyták a 2026-os helyi adók és illetékek emelését. A baróti tanács idei utolsó ülésén azonban nemcsak a kényszerű terhekről volt szó, hanem azokról a pozitív változásokról is, amelyeket a 2025-ös esztendő hozott.
szóljon hozzá!