
Még le sem telt az év, máris a jövő évi eseményt tervezik a VIBE Fesztivál szervezői. Azt már tudni lehet, hogy 2018-ban július 5-8. között tartják a rendezvény második kiadását, ráadásul újratervezett fesztiválhelyszínnel, technológiai élménybázisokkal erősítenek.
2017. december 20., 15:442017. december 20., 15:44
2017. december 20., 15:562017. december 20., 15:56
Ott leszünk Gröningenben az Európai Fesztiváldíjak gáláján, mert
– jelentette be Rés Konrád Gergely fesztiváligazgató szerdán a VIBE marosszentgyörgyi sajtótájékoztatóján. A hollandiai testület január 17-én osztja ki az idei fesztiváldíjakat.
– tette hozzá Rés.
Megtudtuk,
„A REkoncept Erdély témát azért tartottuk szükségesnek, mert a fiatal nemzedékeknek új kihívásokra kell reagálniuk, stratégiákat építeniük. Helyi és globális szempontokat kell úgy harmonizálniuk, hogy élhető perspektívák lehetőségei körvonalazódjanak itthon, Erdélyben” – mondta Buryán Tünde, a nem zenei programok felelőse. A téma mindenben visszaköszön majd.
A technológiai fejlesztések a jövőben meg fogják határozni nem csak azt, hogy hogyan, hanem azt is, hogy mit gondolunk a világról.
Természetesen a VIBE Koli sem marad el, panelbeszélgetések lesznek a sport, tudomány, kultúra, zöld technológiák területén – hangzott el a sajtótájékoztatón.
A második VIBE Line up-jának legfontosabb szeletét az erdélyi zenekarok és zenei producerek, valamint DJ-k jelentik.
Száz darab VIBE doboz karácsonyra
Karácsonyra ünnepi ajándékcsomagot adtak ki a szervezők. A száz darab Christmas Magic Box december 20-ától lesz elérhető a nagyobb erdélyi városok lokáljaiban, kocsmáiban. A 119 lejért kapható karácsonyi VIBE-doboz egyedi stickert, vájbos üdvözlőlapot és fesztiváljegyet tartalmaz. A Christmas Magic Box arra is jó, hogy abban saját meglepetését is elrejtse az ajándékozó.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön reggel, a kormányülés előtt lemondanak a tisztségükről.
Közösségi szerepvállalással ünnepelte a Föld napját a Marosvásárhelyi Állatkert és a Milvus Csoport. A közös eseményre az állatkertbe hívták az érdeklődőket, akik látványetetéseken, faültetésen, fakókeselyükről szóló előadáson is részt vehettek.
A betegszabadság első napját fizetni fogják a krónikus betegeknek, az országos egészségügyi programokban nyilvántartott pácienseknek, a nappali kórházi ellátásban részesülőknek, valamint orvosi és sebészeti sürgősségi esetekben is.
Elfogadta el a képviselőház az RMDSZ által szorgalmazott törvénytervezetet, amely megduplázza a medvepopuláció kilövési kvótáját, és lehetővé teszi, hogy évente 859 egyedet lőjenek ki megelőzési céllal.
Ötszáz dolgozóját bocsátja el egy Beszterce-Naszód megyei iparvállalat, a RAAL Rt. Ez már a második leépítésük idén.
Magyar Péter Lőrincz Viktóriát, Kaposvár és térsége megválasztott országgyűlési képviselőjét kérte fel a megalakuló Tisza-kormány terület- és vidékfejlesztési miniszterének, a Miniszterelnökség vezetésével pedig Ruff Bálint politikai elemzőt bízta meg.
A hegyekben és Erdély délkeleti részén vegyes halmazállapotú csapadékra, 1400 méter felett havazásra, ugyanakkor megerősödő szélre, hidegre és talajmenti fagyra figyelmeztető előrejelzést adott ki péntek reggelig az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A román kormány megvásárolta a moldovai Giurgiulești kikötőjét. A romániai tengeri kikötőket üzemeltető állami vállalat (APM) 62 millió dollárt fizetett ki a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjéért.
Hat személy kapott elismerést értékteremtő és példamutató közösségépítő munkájáért kedden este Székelyudvarhelyen a Legprímább Polgárok díjátadóján. A felszólalók szerint a város ereje a hasonló kiváló emberekben rejlik.
szóljon hozzá!