
Fotó: Barabás Orsolya
Sokan az elmúlt időszakban keletkezett plusz szabadidejüket olvasással töltötték. Emiatt megnövekedett azok száma, akiknek hátrányt jelentett, hogy nem tarthatott nyitva a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár. Szerda délelőttől azonban megváltozott programmal és kölcsönzési móddal újra fogadja az olvasókat az intézmény.
2020. június 17., 20:402020. június 17., 20:40
A koronavírus járvány miatt bevezetett korlátozások enyhítésének köszönhetően, szerdán délelőtt tíz órakor nyitott ki újra sokak örömére a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár. „Ez az a nap, amit a könyvtárosok és az olvasók vártak hetek óta.
– ismertette Vincze Csilla, az intézmény vezetője.
A visszavitt könyveket tíz napig elkülönítve tartják
Fotó: Barabás Orsolya
Az olvasók, amikor visszaviszik a könyveket, az ablakon keresztül felmutatják a könyvtárosnak, aki bevezeti azt a számítógépes adatbázisba, de nem fogja meg azokat.
Fotó: Barabás Orsolya
Arra kérik az olvasókat, hogy azokat könyveket, amelyeket az intézmény ideiglenes bezárása előtt vagy ennél korábban kölcsönöztek, vigyék minél hamarabb vissza, mert amiatt, hogy a köteteket tíz napig nem lehet újra kiadni, korlátozottabb lesz a könyvállomány, amiből választhatnak az olvasni szeretők.
A könyvtár nyitvatartási programja is megváltozott, hétfőn, kedden, csütörtökön és pénteken 9 és 15 óra, szerdán 10 és 17 óra között tartanak nyitva, az olvasóterem azonban továbbra is zárva lesz.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
szóljon hozzá!