
Fotó: Gergely Imre
Elsősorban a Gyergyói-medence községeinek a gyermekeit szolgálja ki a következő időszakban a gyergyószentmikósi sátortetős jégpálya, amelyet a Hargita megyei és a városi önkormányzat fog közösen fenntartani, a falvak pedig bért fizetnek a pályahasználatért.
2022. március 25., 18:432022. március 25., 18:43
2022. március 25., 18:452022. március 25., 18:45
Közös sajtótájékoztatót tartott pénteken délután Csergő Tibor, Gyergyószentmikós polgármestere és Borboly Csaba, a Hargita megyei önkormányzat elnöke, ahol a ballonjégpálya újraindulását jelentették be.
Csergő elmondta, eleve az volt a célja a pályának, hogy a gyergyószentmiklósiak mellett a vidéki gyerekeket is kiszolgálja, és ősztől majd a korisuliprogram újraindítása a terv, összekapcsolva a szomszédos uszodában az úszásoktatással. Már így lehet tervezni a következő tanévet.
Nem olcsó mulatság a pálya fenntartása, de ennek a finanszírozása is meg lesz teremtve köszönhetően elsősorban a vidéki polgármestereknek, akik első felhívásra jöttek és segítenek ebben – mondta Csergő Tibor.
A ballonpálya működtetése volt a célja a Hargita–Gyergyó Sportközpont Fejlesztési Társulás újraélesztésének is. Amint Borboly Csaba kifejtette, a korábban erre szánt összegeket várhatóan meg kell emelniük, hiszen a Jég-Vi-Har néven indult vidéki jégkorongmozgalommal megnő az igény, amint
Ennek természetesen előnyét látja majd a Székelyföldi Jégkorong Akadémia és a Gyergyói Hoki Klub is.
Borboly Csaba és Csergő Tibor
Fotó: Gergely Imre
Ugyanakkor a tervek szerint a fejlesztési társulásban nem csak a ballonjégpálya ügyét segítik, hanem további sporttevékenységek tekintetében is egy asztalhoz tudnak ülni. Csergő ismételten kiemelte, mögöttük áll az összes gyergyószéki település, mindenkinek érdeke, hogy a pálya fenntartható legyen és minél nagyobb százalékarányban legyen kihasználva.
A falvak önkormányzatai, illetve az iskolák jéghasználati díjat fizetnek, annak függvényében, hogy ki hány órát fogja használni – mondta Csergő, akinek a számításai szerint nem lesz üresjárat, délelőtt és délután 75 százalékban ki lesz használva a létesítmény.
A pálya egyelőre május végéig működik, és ősszel majd ismét újraindítják.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hiányzik 63 millió lej Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetéséből, ezért a megyei önkormányzat több területen is visszafogta a kiadásokat, miközben a fejlesztésekről sem mond le. A képviselő-testület kedden dönt a 880 millió lejes büdzséről.
Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.
Változékony marad az időjárás a következő két hétben: többfelé hűvös éjszakák várhatók, miközben egyes térségekben napközben a hőmérséklet eléri a 22–23 Celsius-fokot is. Április végén és május elején gyenge csapadékra is számítani lehet.
Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
szóljon hozzá!