
A Szent István Plébánia nagytermébe várják az ismeretterjesztő előadások iránt érdeklődőket Gyergyószentmiklóson
Fotó: Pinti Attila
Az Itthon Közösen a Holnapért Egyesület és a Szent István Plébánia hosszabb szünet után újraindítja a korábbi évek nagyon népszerű ismeretterjesztő előadás-sorozatait Gyergyószentmiklóson. Az első ilyen eseményt szerdán tartják.
2023. január 30., 20:082023. január 30., 20:08
A járvány előtti években nagy népszerűségnek örvendtek az Arbor Vállalkozók Szövetsége és a Szent István Plébánia közös szervezésében zajlott a Védd amíg van és Jó, ha tudunk róla nevet viselő programsorozatok. Ezt most az Itthon Közösen a Holnapért Egyesület indítja újra, továbbra is a plébániával együttműködve.
Amint az erről szóló sajtótájékoztatón Madaras Gyöngyvér és Bajkó Kriszta elmondták, más programokban is gondolkodnak, amellyel elsősorban a fiatalokat, de minden korosztályt szeretnének megszólítani.
A „Védd, amíg van” – előadás-sorozat továbbra is az egészségmegőrzés témakörében kínál új információkat a hallgatóságnak. Az első ilyen eseményre február 1-jén, szerdán 19 órától várják az érdeklődőket. Itt a székelyudvarhelyi Dr. Biró Ibolya szakorvos „Egészségről: A testi – lelki kapcsolat egyensúlyáról” címmel fog új ismereteket megosztani.
A helyszín a Szent István Plébánia nagyterme lesz.
Két nap különbséggel két medve pusztított ugyanazon a csernátoni esztenán: először tíz juh, másodszor egy szamár esett áldozatul.
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon – közölte a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya.
Meghalt a Bucsecs-hegységben¸ Bușteni környékén szombaton lezuhant négy hegymászó közül az egyik.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
szóljon hozzá!