
Még mindig sok a kérdőjel a légi közlekedéssel kapcsolatosan. Egy újabb rendelkezés keresztülhúzhatja a légitársaságok és a reptér üzemeltetőinek terveit. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Jelen állás szerint május elsejétől, vagyis péntektől újraindulhat a Marosvásárhely-Budapest-Marosvásárhely repülőgépjárat és előre láthatóan május második felétől Londonba és Németországban is el lehet jutni majd a Transilvania légikikötőből.
2020. április 28., 20:002020. április 28., 20:00
2020. április 29., 14:172020. április 29., 14:17
A Székelyhon megkeresésére Peti András a reptér igazgatója elmondta, hogy a jelenlegi állás szerint péntektől, május elsejétől
„Óránként változhat a helyzet, a román vagy a magyar kormány hozhat olyan intézkedést, ami nem teszi lehetővé ennek a járatnak a közlekedését, vagy maga a légitársaság is dönthet úgy, hogy mégsem indítja a repülőgépet. Most készülünk a járatok újraindítására és reménykedünk, hogy ez lehetséges lesz.
– fejtette ki a reptérigazgató.
Már jegyet is lehet vásárolni péntektől újrainduló Marosvásárhely-Budapest járatra, ennek ára személyenként 49 lejbe kerül.
A katonai rendelet értelmében Romániából Nagy Britanniába és Németországban május közepéig nem lehet repülőgéppel utazni.
Peti Andrástól megtudtuk, hogy az elmúlt napokban, de a közeljövőben is, igény szerint charterjáratok indulnak Vásárhelyről Németországba, amelyek kimondottan a mezőgazdasági munkásokat szállítják.
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte szerdán a Prahova megyei törvényszék azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kovászna megyében tavaly 518 pénzbírságot róttak ki azokra, akik ok nélkül tárcsázták az 112-es sürgősségi hívószámot.
Egy napra beszüntették a munkát az észt hátterű vállalat fuvarozói Románia számos városában, közöttük Sepsiszentgyörgyön is. A Bolt egyik fuvarozója szerint a megemelt jutalék, a megszorítások és a kommunikációhiány okozza a felháborodást.
Újabb, ideiglenes célállomást jelentettek be szerdán, ahová a marosvásárhelyi reptérről utazhatunk majd.
Raluca Turcan nemzeti PNL-s képviselő szerdán bejelentette, módosító indítványt nyújt be egy általa kezdeményezett törvénytervezethez, amely lehetővé tenné az alkotmánybírák egyénenkénti anyagi felelősségre vonását az államnak okozott kár esetén.
Járdára írt verssorok jelentek meg a napokban a sepsiszentgyörgyi Olt-utcában: a tettes ismeretlen, de az ott dolgozók egy érzelmes, szerelmes ismeretlennek tulajdonítják az akciót.
Az utolsó simításokat végzi a kormány a közigazgatási reformról szóló tervezeten, amelyet sürgősségi rendelet formájában készül elfogadni – nyilatkozta szerdán Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A legfelsőbb bíróság „trükközése” miatt Románia valószínűleg el fog veszíteni 231 millió euró uniós támogatást.
Márton Áron születésének 130. évfordulója alkalmából 2026-ot emlékévvé nyilvánította szerdán a Szenátus, elfogadva az erről szóló törvénytervezetet.
Jogerősen hét év és tíz hónap szabadságvesztésre ítélte szerdán a bukaresti ítélőtábla a „zsenimentornak” is nevezett K. Lajost két kiskorú fiú ellen elkövetett nemi erőszak miatt.
2 hozzászólás