
Fotó: Keresztes Zoltán
A Gyergyói Hoki Klubnak és a gyergyószentmiklósi jégkorong utánpótlásnak idén folyósított megyei támogatások kapcsán tartottak sajtótájékoztatót pénteken, de ennél többről is szó esett. A támogatási politika gyergyói újragondolása körvonalazódik.
2024. október 25., 16:232024. október 25., 16:23
Új, négyéves időszak kezdődik Hargita Megye Tanácsa életében, és a változás alkalmat ad arra is, hogy átbeszéljék a gyergyószéki sportszervezetekkel, klubokkal a következő időszak sporttámogatási politikáját. Az eddigi tapasztalatok alapján az is tudható, hogy mi volt jó és mi volt nehéz az eddigi pályázati és támogatási rendszerben – mondta el Barti Tihamér, a megyei önkormányzat alelnöke.
„Meg kell nézzük, hogy az eddigiekhez képest milyen más formában tudjuk támogatni a profi-, utánpótlás- illetve tömegsportot.
– mutatott rá Barti.
Bereczky Szilárd, a GYHK általános igazgatója erre reagálva kiemelte, örül, hogy
Erre pedig az idén is szükség lesz ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű jégidő jusson minden gyerek edzéséhez.
Bereczky rámutatott, hogy a gyergyói jégkorong szerkezetében lényeges változás következett el idén, ugyanis
A GYHK Juniorhoz tartozó gyerekek, fiatalok száma meghaladta a 350-et és ez továbbra is növekedni fog, zajlanak a toborzó események és készülnek a korisuli programok újraindítására is.
A Gyergyói Hoki Klub és a Gyergyói Hoki Klub Junior, azaz a felnőtt- illetve utánpótláscsapatokat működtető klubok ebben az évben is három-három pályázatot nyújtottak be Hargita Megye tanácsához, és felszerelésvásárlásra, a bajnokságokra való felkészüléshez és az utazásokhoz nyertek támogatást – derült ki Bereczky Szilárd szavaiból.
A Gyergyói Hoki Klub néhány hónappal ezelőtt jelentette be, hogy
Közülük a legnagyobb Gyergyóremetén jó tempóban épül, Bereczky Szilárd számítása szerint 2025 tavaszán fog megnyílni.
A következő két évben építenek két kisebb műjégpályát is, amelyek a falusi gyerekek sportolását teszik könnyebbé, hiszen így egyszerűbben tudják őket a szülők edzésekre vinni.
Barti Tihamér ehhez hozzáfűzte, hogy egyeztetések zajlanak az önkormányzatokkal a megfelelő helyszínek kiválasztása kapcsán. A szükséges telkek megvásárlásában a megyei tanácstól szándékoznak pénzügyi támogatást adni.
„Sok a huzavona, amióta nem vagyunk kormányon, ezért a kormányra való kerülésünk a legjobb garancia, hogy ez meglegyen. Az a biztos amikor mi tudunk döntéseket hozni Bukarestben ilyen kérdésekben” – fogalmazott Barti Tihamér.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
Két lopási ügyet is felgöngyölített a Kovászna megyei rendőrség, az elkövetők őrizetben várják a hatóságok további döntését.
Az elsőt 1995-ben hozták tető alá, egy évvel azt követően, hogy a mostani társszervezője, a Pro Cantus Egyesület, illetve kamrakórus létrejött. Pénteken és szombaton Kézdivásárhelyen tartják a Felsőháromszéki Kórusfesztivál 29. kiadását.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
szóljon hozzá!