
Fotó: Keresztes Zoltán
A Gyergyói Hoki Klubnak és a gyergyószentmiklósi jégkorong utánpótlásnak idén folyósított megyei támogatások kapcsán tartottak sajtótájékoztatót pénteken, de ennél többről is szó esett. A támogatási politika gyergyói újragondolása körvonalazódik.
2024. október 25., 16:232024. október 25., 16:23
Új, négyéves időszak kezdődik Hargita Megye Tanácsa életében, és a változás alkalmat ad arra is, hogy átbeszéljék a gyergyószéki sportszervezetekkel, klubokkal a következő időszak sporttámogatási politikáját. Az eddigi tapasztalatok alapján az is tudható, hogy mi volt jó és mi volt nehéz az eddigi pályázati és támogatási rendszerben – mondta el Barti Tihamér, a megyei önkormányzat alelnöke.
„Meg kell nézzük, hogy az eddigiekhez képest milyen más formában tudjuk támogatni a profi-, utánpótlás- illetve tömegsportot.
– mutatott rá Barti.
Bereczky Szilárd, a GYHK általános igazgatója erre reagálva kiemelte, örül, hogy
Erre pedig az idén is szükség lesz ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű jégidő jusson minden gyerek edzéséhez.
Bereczky rámutatott, hogy a gyergyói jégkorong szerkezetében lényeges változás következett el idén, ugyanis
A GYHK Juniorhoz tartozó gyerekek, fiatalok száma meghaladta a 350-et és ez továbbra is növekedni fog, zajlanak a toborzó események és készülnek a korisuli programok újraindítására is.
A Gyergyói Hoki Klub és a Gyergyói Hoki Klub Junior, azaz a felnőtt- illetve utánpótláscsapatokat működtető klubok ebben az évben is három-három pályázatot nyújtottak be Hargita Megye tanácsához, és felszerelésvásárlásra, a bajnokságokra való felkészüléshez és az utazásokhoz nyertek támogatást – derült ki Bereczky Szilárd szavaiból.
A Gyergyói Hoki Klub néhány hónappal ezelőtt jelentette be, hogy
Közülük a legnagyobb Gyergyóremetén jó tempóban épül, Bereczky Szilárd számítása szerint 2025 tavaszán fog megnyílni.
A következő két évben építenek két kisebb műjégpályát is, amelyek a falusi gyerekek sportolását teszik könnyebbé, hiszen így egyszerűbben tudják őket a szülők edzésekre vinni.
Barti Tihamér ehhez hozzáfűzte, hogy egyeztetések zajlanak az önkormányzatokkal a megfelelő helyszínek kiválasztása kapcsán. A szükséges telkek megvásárlásában a megyei tanácstól szándékoznak pénzügyi támogatást adni.
„Sok a huzavona, amióta nem vagyunk kormányon, ezért a kormányra való kerülésünk a legjobb garancia, hogy ez meglegyen. Az a biztos amikor mi tudunk döntéseket hozni Bukarestben ilyen kérdésekben” – fogalmazott Barti Tihamér.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
A kéregetés visszaszorítása a célja annak, amikor a koldusok ellen lépnek fel a helyi rendőrök, és a törvény szerint meg is bírságolják őket. Ez eltünteti a kéregetőt a szemünk elől, de valójában nem oldja meg a problémát – csupán arrébb tolja.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Idén már huszonhat bejelentett vadkár volt Maros megyében, ahol tavaly 43 medvét lőttek ki. A napokban elkezdődött a medve-, farkas-, hiúz- és vadmacskaállomány felmérése is – számolt be a környezetvédelmi ügynökség vezetője, Cristina Pui.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
Rendkívüli ülésen hozott döntéseket Gyergyószentmiklós képviselő-testülete két nagyvolumenű beruházás előkészítése kapcsán. A szándék szerint Gyilkostón a közművesítés kap új lendületet, és közel 4800 méternyi út korszerűsítése is közelebb került.
Mircea Abrudean szenátusi elnök szerint az Ilie Bolojan vezette kormány minden lehetséges intézkedést meghozott, hogy megvédje a lakosságot az üzemanyagárak emelkedésétől.
Százakat ellenőriztek, több sofőrt ittas vezetésen értek, egyik esetben büntetőeljárás is indult a hétvégi közúti razziák nyomán Maros megyében.
Villanyáram nélkül maradt 844 fogyasztó Borszéken az erős szél miatt – közölte kedden délután a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!