
Országos szinten az APIA igazgatója tölti be az újraalakult bizottság vezetői tisztségét
Fotó: Veres Nándor
Kilenc, mezőgazdaságban érintett intézmény részvételével alakult újra a Mezőgazdasági Intézmények Koordinációs Bizottsága Hargita megyében. A cél egymás tevékenységének megismerése, illetve összehangolása.
2017. április 26., 12:412017. április 26., 12:41
Április elején tartotta alakuló ülését a Hargita Megyei Mezőgazdasági Intézmények Koordinációs Bizottsága (Comitet de Coordonare a Administraţiei Agricole). Ennek révén a következőkben
– ismertette érdeklődésünkre Haschi András, a Hargita Megyei Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA) vezetője. Jelenleg ugyanis országos szinten az APIA igazgatói töltik be a bizottság vezetői tisztségét, fél év után majd választással döntenek az új elnökség tagjairól. Azt is megjegyezte az illetékes, hogy ehhez hasonló szerveződés már korábban is működött, több éve viszont kimaradtak a találkozók.
„Ennek a bizottságnak tagja minden Hargita megyei, mezőgazdasággal kapcsolatos intézmény vezetője. A cél, hogy ismerjük meg egymás problémáit, illetve valamelyest hangoljuk össze tevékenységünket” − mutatott rá Haschi András. Példaként pedig elmondta, ha az APIA-nál zajló munkát tekintjük, nem árt, ha az állat-egészségügyi igazgatóság alkalmazottai is ismerik az aktuális tevékenységet, hiszen különböző iratokat nekik kell a gazdák rendelkezésére bocsátaniuk.
Megjegyezte, hogy ha nekik nincs is sok kapcsolódási pontjuk az Országos Talajjavító Hatósághoz, de más intézménynek viszont lehet – tehát
Meglátása szerint, habár ezek a találkozások intézményesített formában zajlanak, ettől függetlenül is meg kellett volna, meg kellene történnie ezeknek a beszélgetéseknek.
Kilenc intézmény
Az alakuló ülésen kilenc intézmény tizenegy képviselője vett részt. A Hargita megyei APIA mellett a megyei mezőgazdasági igazgatóság, a talajtani és agrokémiai hivatal, az állat-egészségügyi és élelmiszer-biztonsági igazgatóság, a területi vetőmag-minősítő felügyelőség, a növényvédelmi hivatal, az állami birtokok ügynöksége, az Országos Talajjavító Hatóság és az Országos Vidékfejlesztési Kifizetési Ügynökség (AFIR) megyei kirendeltségének vezetője is jelen volt.
Kelemen Hunor szerint egy életképes alternatívát is fel kellene mutatniuk azoknak, akik meg akarják buktatni a kormányt.
A felszerelt sótalanító berendezések folyamatosan működnek, hiszen a Kis-Küküllő vize most is több sót tartalmaz, mint kellene. Az Aquaserv igazgatója a Székelyhonnak elmondta, hogy fel vannak készülve a Korond-patak esetleges áradására.
A Hargita Megyei Törvényszék első fokon húsz év letöltendő szabadságvesztésre ítélte P. Zoltánt, aki a Gyergyóditróhoz tartozó Orotván tavaly elkövetett emberölés miatt került a vádlottak padjára. Az ítélet nem jogerős.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy Zakariás Zoltán képviselő kétszer is az RMDSZ támogatásával jutott be a parlamentbe, most pedig „gondolt egyet”, és most független akar lenni.
Az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke, Dumitru Chisăliță szerint a következő napokban 9,4-9,6 lejre emelkedhet a gázolaj literenkénti ára.
Sepsiszentgyörgy polgármestere szerint nem véletlen, hogy a kormányválság „éppen most robban ki, amikor a katonák, rendőrök, titkosszolgálatok előjogai kerülnének terítékre”. A Bolojan-kormányról május 5-én szavaznak a parlamentben.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke, Ciprian Ciucu szerint Romániában nincs törésvonal az európai elkötelezettségű erők táborában, hanem egy privilégiumait őrző „korrupt rendszer” és egy reformpárti irányzat áll szemben egymással.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerdán bejelentette, hogy valamennyi államtitkári, államtitkárhelyettesi, prefektusi és alprefektusi tisztséget betöltő politikusa benyújtotta lemondását – írja az Agerpres.
Oroszország újabb dróntámadást hajtott végre ukrajnai polgári és infrastrukturális célpontok ellen Izmail térségében, a Tulcea megyei folyami határ közelében, szerdára virradóra.
A hét végén várhatóan közvitára bocsátja a kormány az egységes közalkalmazotti bértörvény új tervezetét, ha sikerül politikai megállapodásra jutni – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!