
Fotó: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
Egy év után ismét van gazdasági igazgatója Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának, aki az elmúlt napokban tette le a hivatali esküt. Mellette az intézmény urbanisztikai osztálya is új munkatárssal gazdagodott.
2022. június 04., 15:172022. június 04., 15:17
2022. június 04., 16:102022. június 04., 16:10
Eredményesen vizsgázott Péter Lóránd a gazdasági igazgatói tisztség betöltésére, így egy év elteltével és az állás többszöri meghirdetése után ismét van gazdasági igazgatója Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának – közli az intézmény sajtóosztálya, hozzátéve, hogy az új igazgató csütörtökön tette le a hivatali esküt.
Fotó: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
A tájékoztatásból ugyanakkor az is kiderül, hogy az urbanisztikai iroda is új munkatárssal gazdagodott, mégpedig Hajdú Helga személyében, aki szintén hivatali esküt tett a feladata megkezdése előtt.
Fotó: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
Legutóbb márciusban sikerült megerősíteni a hivatal szakemberekből álló csapatát, Kovács Attila sikeresen pályázott a fél éve megüresedett beruházási igazgatói posztra.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
szóljon hozzá!