
Az uszodabelépők ára és a nyitvatartási program nem változott Gyergyószentmiklóson
Fotó: VSK Gyergyó
Vége a nyári szünetnek, ismét élettel telik meg a gyergyószentmiklósi uszoda és a jégpálya. Augusztus 14-től várják az úszni vágyókat, illetve a jégkorongcsapatokat. Közkorcsolyaprogramra majd szeptembertől lehet számítani.
2023. augusztus 14., 17:592023. augusztus 14., 17:59
Az uszoda alapos tisztításon, fertőtlenítésen esett át az elmúlt hetekben, így mostantól felfrissülten fogadhatja az úszókat, illetve azokat, akik szeretnének megtanulni úszni. A belépőjegyek árának tekintetében, illetve a nyitvatartási programban nincs eltérés a korábbiakhoz képest. Vagyis hétfőnként, szerdánként és csütörtöki napokon 8 és 20 óra között lehet úszni, kedden és pénteken 7 és 20 óra között, míg vasárnaponként 9 és 15 óra között tart nyitva a létesítmény.
A jégpályát már birtokba vették a Gyergyószentmiklóson edzőtáborozó műkorcsolyázók és persze a jégkorongcsapatok (többek között Miskolcról, Egerből, Galacról érkeztek), sőt a gyergyói utánpótlás is elkezdte a jégedzéseket. A Gyergyói Hoki Klub felnőtt csapatának kerete később gyűl össze teljes létszámban, de a közös jeges felkészülés rajtja előtt már jégen dolgoznak az itthoni játékosok.
Amint a létesítményeket működtető Gyergyói VSK vezetője elmondta, az elmúlt hónapokban elvégezték a szokásos javítási munkálatokat,
A július végi vihar a csarnok tetőzetét sem kímélte, a javítást szintén hokiklub támogatóinak segítségével tették rendbe.
A közönségkorcsolyázási program beindulására még várni kell, ez szeptembertől lesz esedékes. Kercsó Zoltán megjegyezte, nagyon
Lakóház gyúlt ki kedd este a csíktaplocai Hársfa utcában.
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
Kilép az RMDSZ bukaresti képviselőházi frakciójából Zakariás Zoltán, az EMSZ elnöke, és a továbbiakban független képviselőként folytatja tevékenységét. A Szövetség részéről becsületbeli lemondásra szólították fel.
Meghalt egy férfi kedden egy nagyszebeni tömbházlakásban kiütött tűzben. A 65 éves férfi elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg.
Legalább 882 millió forintot (2,4 millió eurót) fizet vissza a magyar vásárlóknak és 437 millió forint (1,2 millió euró) bírságot fizet be a költségvetésbe a Temu online piactér európai üzemeltetője a Gazdasági Versenyhivatal eljárásának következtében.
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
Kompromisszumos költségvetést fogadott el Hargita Megye Tanácsa keddi, áprilisi ülésén. Bevételi oldalon 828 millió lejjel, kiadási oldalon 907 millió lejjel számolnak. A két összeg közötti különbség egyensúlyba hozása még számos tényezőtől függ.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtották a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
szóljon hozzá!