
Marosvásárhelyről egy óra alatt ismét Budapestre utazhatunk
Fotó: Haáz Vince
Szerdától ismét hetente kétszer lehet Marosvásárhelyről Budapestre utazni repülőgéppel. Ha lesz kereslet iránta, akkor újra napi szinten lesz légi összeköttetés a magyar fővárossal. Ugyanakkor – bár sokan kérték –, egyelőre kevesen veszik igénybe a Marosvásárhelyről két óra alatt Rómába repítő járatot.
2021. július 12., 10:142021. július 12., 10:14
2021. július 12., 11:402021. július 12., 11:40
Hosszas szünet után, július 14-én, szerdán újraindul a Budapest-Marosvásárhely repülőgépjárat. Mint a marosvásárhelyi reptér igazgatója, Peti András elmondta:
Azt kell még tudni, hogy azok utazhatnak Vásárhelyről a magyar fővárosba, akik be vannak oltva, vagy 72 órától nem régebbi PCR-teszt negatív eredményét be tudják mutatni. „A járat újraindulását már sokan várták, többen érdeklődtek, hogy pontosan mikor indul és milyen feltételek között.
– ismertette.
A légikikötő igazgatója a Székelyhonnak azt is elmondta, hogy
Bár az elmúlt időszakban és a korábban készített felmérések, kérőívek során nagyon sokan válaszolták azt, hogy Rómába induló járatot szeretnének Marosvásárhelyről, amióta ez beindult, meglepően kevesen utaznak vele. Peti András reméli, hogy megnövekszik a római járaton az utasok száma, hiszen másképp nem lesz indokolt ez az összeköttetés. Ha tetszőleges időpontban szeretnénk Rómába utazni, akkor júliusban személyenként már 149 lejért megtehetjük, kézipoggyásszal. Budapestre az első héten a járatok 249 lejbe kerülnek, de mindkét célpont esetében a kiválasztott időponttól is függnek az árak.
Azok számára, akik utazni szeretnének, jó tudni, hogy az országok besorolása, de az egy-egy ország által támasztott beutazási feltételek is szinte napi szinten változnak, így fontos, hogy az érdekeltek folyamatosan érdeklődjenek az újdonságokról. A repülőtér honlapján mindig közzéteszik a legújabb híreket és besorolásokat, de telefonon is tájékoztatják az érdeklődőket.
Az egy dózisú koronavírus elleni oltást is igényelni lehet a repülőtéren, amióta ez a lehetőség adott, több százan kérték már.
Szigorúbb feltételekhez kötné a mezőgazdasági támogatások igénylését az állam. Egy közvitán lévő törvénytervezet szerint a helyiadó-tartozással rendelkező gazdák nem kaphatják majd meg a támogatásigényléshez szükséges egyik legfontosabb igazolást.
A kormány még nem döntött a roncsautóprogram idei sorsáról – jelentette ki kedden Ploiești-en a környezetvédelmi alapkezelő (AFM) elnöke.
A romániai gazdák követelik az Európai Unió és a Mercosur-államok közötti kereskedelmi megállapodás hatályba lépésének elhalasztását mindaddig, amíg a mezőgazdasági szakmai szervezetek a hozzájárulásukat adják az egyezményhez.
Székelyföld-szerte bemutatják az Ember Maradj – Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilmet. Az eseményekhez közönségtalálkozó is kapcsolódik, ahol a nézők személyesen találkozhatnak Kovács Ákossal.
Ötéves rekordszinten van a gázfogyasztás Romániában – írja az MTI a Transgaz adatai alapján.
Fagyos időjárásra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden Románia egész területére.
Kelemen Hunor szerint az alkotmánybíróság már nem halogathatja sokáig a döntéshozatalt a bírák és ügyészek különnyugdíjáról szóló törvénytervezet ügyében.
Január 29-én vállalhat felelősséget a kormány a parlamentben a közigazgatási reformért és a gazdaságélénkítő intézkedésekért.
Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.
Huszonöt év körüli besztercei fiatalember sérült meg súlyosan, és újra kellett éleszteni, miután az általa vezetett autót elütötte hétfőn délután a város egyik vasúti átkelőjén egy személyvonat.
szóljon hozzá!