
Képünk illusztráció
Fotó: Borbély Fanni
Jelentkezőket vár a Savaria Filmakadémia Egyesület a 2025-ös Filmszemléjére, melyre négy különböző kategóriában küldhetnek a jelentkezők dokumentumfilmeket, ismeretterjesztő- illetve kisjátékfilmeket, filmetűdöket – áll a szerkesztőségünknek küldött közleményben.
2024. december 17., 10:312024. december 17., 10:31
A Savaria Filmszemle 2025. május 7-9 között zajlik majd, ez alkalommal a szervezők Építészet, Kulturális örökség, Sport valamint Diákfilm – Mire jó az on-line tér! Az új digitális jövő! Veszélyek az on-line médiában – kategóriákba várják a dokumentumfilmeket, valamint ismeretterjesztő, kisjátékfilmeket és filmetűdöket.
Ezek tartalmukat tekintve lehetnek a kiírt témakörökhöz köthető, kiemelkedő személyiségeket bemutató portrék és közösségeket, irányzatokat, tájegységek szerinti jellegzetességeket bemutató filmek. A közleményben kiemelik, fontos szempont az is, hogy az érték- és hagyományőrzés mellett a jelenleg is zajló kulturális/művészeti változások és irányzatok is helyet kapjanak a szemlén. A zsűri külön kategóriában értékeli a diákfilmeket, a felsőoktatásban tanuló hallgatók kísérleti és vizsgafilmjeit.
Nevezni kizárólag 2021. január 1-je után készült filmekkel lehet, 2025. január 31-én éjfélig az erre a célra létrehozott pályázati űrlap helyes kitöltésével. A nevezett filmek beküldési határideje 2025. február 05-e éjfél.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
szóljon hozzá!