
Nagy élmény volt a művésznek és a közönségnek is Tomescu tavalyi gyimesi koncertje
Fotó: Pele Photography
Július végén 13 koncertből álló turnéra indul Alexandru Tomescu világhírű román hegedűművész, aki Stradivari hegedűjével a gyimesbükki római katolikus templomban is fellép. A koncert augusztus 6-án 19.30 órától kezdődik.
2021. július 07., 10:302021. július 07., 10:30
2021. július 07., 10:312021. július 07., 10:31
Alexandru Tomescu második alkalommal tart koncertet Gymesbükkben, a világhírű hegedűművész tavaly szeptemberben is fellépett, akkor a nagysikerű előadás során Beethoven, Massennet, Bach, Haendel, Massenet, Kreisler, Proumbescu és Enescu műveket adott elő. A művészt tavaly az argentin Omar Massa kísérte a harmonikához hasonló, bandoneón nevű hangszeren. Idén Tomescu meghívottja a spanyol Josu de Solaun zongoraművész lesz, akivel közösen – többek között – a Friedrich Schiller német költő által 1785-ben írt versére alkotott zenei remekmű, a Ludwig van Beethoven 9. szimfóniájából ismert Örömódát adják elő. Az Örömódát – Herbert von Karajan hivatalos zenekari átiratában – 1972-ben Európa himnuszává választották.
Jegyeket ezen az oldalon lehet online megvásárolni – tudtuk meg a gyimesi koncert főszervezőjétől, Pál Damjántól. „A Sepsiszentgyörgyi Magyar Kulturális Intézettel közösen valósítjuk meg az idei gyimesi koncertet, amelyre egy kiállítást is tervezünk, két világhírű magyar zeneszerző, Bartók Béla és Kodály Zoltán tiszteletére. Koncert után a vendégeinket a Degustarium szövetkezet ajándékaként sajt- és bórkóstolóra várjuk” – mondta el Pál.
A művész tavaly egy ütőgardont kapott ajándékba a gyimesiektől, születésnapjára pedig egy hegedű formájú tortát
Fotó: Pele Photography
Az idei Stradivari koncert helyszínei
Nagyszeben (július 26., 18 óra, Brukenthal múzeum)
Resicabánya (július 27., 19.30 óra, Innovációs és Kutató Központ)
Temesvár (július 28., 19.30 óra, erzsébetvárosi római katolikus templom)
Nagyvárad (július 29., 19.30 óra, görög-katolikus templom)
Beszterce (július 31., 19.30 óra, zsinagóga)
Kolozsvár (augusztus 1. 19.30 óra, Szentháromság templom)
Szászsebes (augusztus 3., 19.30, evangélikus templom)
Brassó (augusztus 5., 19.30 óra, Fekete-templom)
Gyimesbükk (augusztus 6., 19.30 óra, római katolikus templom)
Mihăileni (Botoșani megye, augusztus 8., 12 óra, Enescu-ház)
Bukarest (augusztus 9., 19.30 óra, Szent József templom)
Bukarest (augusztus 10., 19.30 óra, Román Rádió koncertterme)
Zsilvásárhely (augusztus 11., 19.30 óra, a Végtelen oszlop Coloana fără sfârşit parkja).
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.
Az alaptörvény 17. módosításával Magyarországon politikai önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz, mint ellenzéki párt ezzel szemben határozza meg magát – jelentette ki Orbán Viktor szerdán Budapesten.
Cáfolta szerdán a Facebook-oldalán Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter azokat a nyilvánosságban terjedő információkat, miszerint „Romániának azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát”, illetve „a SAFE-hitelek külföldi vállalatokhoz kerülnek”.
A forma ugyan a megszokott, a hivatalban lévő magyarországi miniszterek és államtitkárok száma azonban közelít a nullához a 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén. Idén zuhogó esőben zajlott hivatalos megnyitó a Lőrincz Csaba-sátorban.
A hétvégén is nőttek az üzemanyag-árak, a gázolaj ára pedig literenként 5 banival emelkedett keddtől – számol be az economica.net gazdasági hírportál. Szerdán ismét emelkedett az üzemanyagok ára.
Több mint 8,45 millió utast szolgált ki 2026 első hat hónapjában a bukaresti Henri Coandă és Aurel Vlaicu (Băneasa) nemzetközi repülőtér. Ez 5,08 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest, és új forgalmi rekordnak számít.
Az MTVA nem hosszabbította meg a Hazajáró honismereti-turisztikai magazinműsor szerződését – jelentették be a műsor készítői közösségi oldalukon. A közlemény szerint ugyanilyen döntés született a Kárpát-medence című műsor esetében is.
Huszonhét szervezett túra, közösségi programok és mintegy ezerötszáz résztvevő várható az Erdélyi Kárpát-Egyesület idei vándortáborában. Az augusztus 4–9. között sorra kerülő eseményre még szerda estig fogadják az előzetes regisztrációkat.
Bóka Jánost választotta vezetőjének a Fidesz parlamenti frakciója keddi ülésén.
szóljon hozzá!