
Tóth László
Fotó: Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa
Közel egy év után ismét lesz főkonzulja Magyarországnak Csíkszeredában. Értesüléseink szerint Tóth László, a nemzetpolitikai államtitkárság korábbi területi főreferense megkapta a román külügyminisztérium engedélyét, így elkezdheti erdélyi tevékenységét.
2017. december 20., 17:012017. december 20., 17:01
2017. december 20., 19:022017. december 20., 19:02
A korábbi főkonzul, Zsigmond Barna Pál – Újpest jelenlegi fideszes alpolgármestere – hatéves megbízatása január 31-én járt le.
Úgy tudjuk, a bukaresti hatóságok a lehető leglassúbb ügyintézéssel próbálták késleltetni a magyar külképviselet új vezetőjének beiktatását. A korábbi főkonzulhoz hasonlóan Tóth László is Marosvásárhelyen született.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
szóljon hozzá!