
Fotó: Haáz Vince
Február 7-ig jelentkezhetnek a 2025-ös Hallgatói Ösztöndíjra a felsőfokú tanulmányaikat végző diákok. Az ösztöndíjra azok a 35 év alatti diákok pályázhatnak, akik disszertációjuk előkészítésén dolgoznak a folyó tanévben.
2025. január 14., 13:272025. január 14., 13:27
Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsa 2014-ben indított hallgatói ösztöndíjprogramot alap-, mester-, illetve doktori képzésben résztvevőknek, az ösztöndíj keretösszege 100 ezer lej. Az odaítélt ösztöndíjak száma az összeg kimerülésével zárul le.
A sepsiszentgyörgyi lakhellyel rendelkezők bármilyen témában kutathatnak, azok a diákok viszont, akik bármilyen más romániai településen rendelkeznek lakhellyel, kizárólag Sepsiszentgyörggyel kapcsolatos kutatásokra igényelhetnek ösztöndíjat.
Az ösztöndíjak folyósításának időtartama 4 hónap.
A hallgatói ösztöndíjra a jelentkezési űrlap kitöltésével és az ösztöndíjszabályzatban megjelölt dokumentumok leadásával lehet pályázni, február 7-ig. A jelentkezésről és az ösztöndíj elnyerésével járó kötelezettségekről részletes információkat a polgármesteri hivatal honlapján találnak az érdekeltek.
A Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) kedden úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea kormányában.
Nyilvánosságra hozta az ellene készült vádiratot Barti Tihamér, aki kedden részletesen beszélt az ellene zajló büntetőeljárásról. A politikus ügyét tárgyaló alapfokú eljárás még nem indult el. Arra számít, hogy az eljárás hosszú évekig elhúzódhat.
A marosvásárhelyi megyei sürgősségi kórház intenzív osztályán fekszik kritikus állapotban az a 12 éves lány, akit hétfő délután két másik emberrel együtt elgázolt a járdán egy személygépkocsi a Beszterce-Naszód megyei Marosborgón.
Összesen tizenhárom Hargita megyei településen adtak ki medveriasztást az elmúlt négy napban. Legtöbbször Korondon kellett figyelmeztetni a lakosságot, de Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson is jelezték a nagyvad jelenlétét.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely szerdán déltől csütörtök éjjel két óráig érvényes többek között Maros és Hargita megyére is.
Jelentősen felmelegszik az idő június végére, a hőmérsékletek meghaladják majd a sokéves átlagot, miközben az ország nagy részén kevés csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Eszméletlen állapotban emeltek ki egy 14 éves fiút hétfőn délután egy tó vizéből a Botoșani megyei Dorohoiban. A tűzoltók több mint kétméteres mélységben találták meg az áldozatot.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) úgy döntött, hogy nem támogatja Adrian Veștea kormányának beiktatását, mivel jelölése a parlamentáris demokrácia szellemének megsértésével és a liberálisokkal való egyeztetés nélkül történt.
szóljon hozzá!