
Képünk illusztráció
Fotó: Transylvanian Design Week/Facebook
A Csíki Székely Múzeum és a csíkszeredai városháza március 20-a és április 20-a között újra életre hívja a Transylvanian Design Week-et (TDW). Az esemény második kiadására január 27-ig lehet jelentkezni.
2025. január 07., 08:402025. január 07., 08:40
A második TDW témája az új középkor. „Az Umberto Eco-i párhuzam kiindulópont lehet a korunk látványalapú képi kultúrájáról való gondolkodásnak.
– olvasható a pályázati felhívásban, melyre olyan designerek vagy alkotói csoportok jelentkezését várják, akik a leírt témát feldolgozva új alkotást neveznek be, vagy a már meglévő kreációjuk összefüggésbe hozható a témával.
Jelentkezni bármilyen design- vagy interdiszciplináris kreatív alkotással lehet (divattervezés, terméktervezés, tervezőgrafikai, motion design) 2025. január 27-ig. A kiállításra beválogatott alkotások beküldésének határideje 2025. február 21.
A pályázati felhívásban kiemelik, hogy a jelentkezők olvassák el a pályázat részletes szabályzatát.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter kedden bejelentette, hogy a hadsereg szakértői által végrehajtott robbantásos művelet eredményeként a Duna vízszintje 2 centiméterrel emelkedett a csernavodai atomerőmű környékén a hétfői szinthez képest.
Zárolták Ráduly István vagyonát – közleményben ismertette a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a háromszéki prefektus elleni vádakat. Az ügyben a prefektus mellett másik két személy ellen is eljárás folyik.
A Duna rendkívül alacsony vízállása látványos nyomot hagyott Baján: a Sugovica medre szinte teljesen kiszáradt.
A Duna vízhozama a következő napokban enyhén csökken, és augusztus 10-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
szóljon hozzá!