
Változó, hogy melyik kórházban hány koronavírus-fertőzöttet kezelnek, de a maszkviselés mindegyik egészségügyi intézményben kötelező. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A Maros és Hargita megyei kórházak kórtermeiben, de a járóbeteg rendelőkben és a folyósokon is kötelező egészségügyi védőmaszkot használni. Az intézkedésre az esetszámok növekedése miatt még jobban odafigyelnek. A beteglátogatást már korábban korlátozták.
2022. augusztus 03., 09:012022. augusztus 03., 09:01
2022. augusztus 03., 12:422022. augusztus 03., 12:42
Maros megye minden kórházának belterében kötelező az egészségügyi maszk viselése. A szakemberek ezt az óvintézkedést javasolják a háziorvosi rendelők esetében is és legtöbb orvos is ezt követeli páciensétől. A Maros Megyei Közegészségügyi Igazgatóság aligazgatója, Ferencz Lóránd a sajtónak elmondta, hogy

A sepsiszentgyörgyi kórházba utalt betegek heti három alkalommal fogadhatnak látogatókat.
Elsősorban a fertőző betegségek részlegein kezelik azokat, akik kórházi ellátásra szorulnak, de más klinikákon is. Maros megyében az enyhe vagy közepes tünetekkel rendelkező koronavírusos betegeket számára hét központ van, ahol felmérik az állapotukat, és
Maros megyében egyébként kedden 346 új beteget azonosítottak, a kórházban kezeltek száma 109 volt, ebből 4 kiskorú.
A székelyudvarhelyi városi kórházban kedden 27 koronavírusos beteget kezeltek, ezek közül egy kiskorú, egy személy pedig lélegeztetőgépre szorul. A beutaltak közül kilenc személy oxigénmaszkos légzéstámogatást kap. Mint Zörgő Noémi a kórház sajtószóvivője a Székelyhonnak elmondt:
A városi kórház belterében kötelező az egészségügyi maszk viselése, már több, mint két hete. A beteglátogatást is korlátozták,
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház igazgatója, Konrád Judit elmondta, hogy az egészségügyi minisztérium ajánlása alapján ők is újra bevezették az egészségügyi maszk viselését a kórházban. A fertőzött betegek száma napról napra nő és fontosnak tartják az óvintézkedéseket. A beutalt betegek látogatása is korlátozott,
Gyergyószentmiklóson is kötelező a kórházban viselni a védőmaszkot, bár egyelőre ott, mint a városi kórház igazgatója, Fülöp Enikő elmondta:
Gyergyószentmiklóson átlagban naponta tíz fertőző beteget kezeltek az elmúlt időszakban. Ami a látogatást illeti, ezt nem szüntették meg, de korlátozták, hogy egy betegnél 15 percnél többet ne üljön a hozzátartozó, de mindig figyelembe veszik az egyéni kéréseket is.
Hargita megyében kedden az új esetek száma 108 volt, kórházban megyeszerte 90 személyt kezelnek, közülük 9 kiskorút.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!