
Kifogásolt útfelújítások miatt indult a büntetőeljárás. Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Miután változások történtek a Borboly Csaba, a Hargita Megyei Tanács elnöke és tizenkét másik személy ellen 2013-ban indult büntetőper vádiratában, amelyeket a védőügyvédek kifogásoltak, a bíróság úgy döntött, a vádakat újra ismertetni kell a vádlottakkal a bírósági eljárás során.
2024. április 29., 20:582024. április 29., 20:58
2024. április 29., 20:592024. április 29., 20:59
A Maros Megyei Törvényszéken hétfőn tartották a per soron következő tárgyalását, ahol ismét napirendre került a több mint tíz évvel ezelőtti változathoz képest módosított vádirat kérdése, amelyből néhány olyan rész hiányzott, amelyekre eddig a vádat képviselő Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) hivatkozott, viszont helyettük újak jelentek meg. Miután ezeket a változtatásokat a védőügyvédek elsősorban eljárásjogi szempontból már korábban kifogásolták, illetve a bíró rájött, hogy nem közölte a vádlottakkal a vádhatóság által megfogalmazott korábbi pontosításokat,
– számolt be érdeklődésünkre Sergiu Bogdan, Borboly Csaba ügyvédje.
Ezért halasztást rendeltek el, és a vádpontok ismertetésére a következő tárgyalási időpontban, júniusban kerül sor. Tavaly novemberben Borboly ügyvédje azt kérte, a vádhatóság részletezze a vádlottakkal szemben felhozott vádak kapcsán, hogy milyen jogszabályi előírásokat sértettek meg, mert egyesek már nem érvényesek, mások hibásan jelennek meg.
A DNA 2013-ban vádolta meg a Hargita megyei önkormányzat elnökét, Borboly Csabát közérdek ellen elkövetett többrendbeli hivatali visszaéléssel, magánokirat-hamisításra való többrendbeli felbujtással, hamisított közokirat felhasználására való felbujtással, közokirat-hamisítással, illetve rágalmazó feljelentéssel. Vele együtt további tizenkét személyt küldtek a vádlottak padjára.
A vádlottak közül három személy még 2015-ben, egyszerűsített eljárás során elismerte bűnrészességét: őket felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték, a többiek ártatlannak vallották magukat, a vád állításait pedig a védelem folyamatosan cáfolta.
A per a Hargita Megyei Törvényszéken kezdődött, de mivel időközben bizonyítást nyert, hogy az ottani tárgyalásokat nem korrupciós ügyekre szakosított bírák vezették, az ott lefolytatott összes eljárás érvényét veszítette, és mindent elölről kellett kezdeni a Maros Megyei Törvényszéken.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
9 hozzászólás