
Fotó: Pinti Attila
Sokan fogyasztották a Gyergyószentmiklós közelében található Szarvas-forrás vizét, míg tavaly ősszel egy ellenőrzés bakteriális szennyeződést mutatott ki a vízben. Mostantól viszont újra bátran ihat belőle bárki.
2024. március 19., 18:582024. március 19., 18:58
A Szarvas-forrás a várostól hat kilométerre található a Gyilkostó felé vezető országút mellett. Sok helyi lakos kedvelte, ennek a vizét itták, de az átutazók is meg szoktak itt állni, hogy igyanak belőle. Ez egészen 2023 októberéig volt így, amikor a népegészségügyi igazgatóság vizsgálata során bakteriális szennyeződést találtak a vízben. Arra kérték az embereket, hogy csak abban az esetben fogyasszák a vizet, amennyiben előzőleg felforralják azt.
Amint Len Emil alpolgármester megkeresésünkre válaszolva elmondta, amellett, hogy rendbe tették a forrás környékét, nyílttá is tették a terepet, annak érdekében, hogy a továbbiakban ne legyen a hely alkalmas arra, hogy az átutazók itt könnyítsenek magukon, szennyezve a forrás környezetét. A munka után vártak egy hónapot, és az alpolgármester azt követően kérte a víz újravizsgálását. Az eredmény pedig igazolta a reményeket:
A Szarvas-forrás vize tehát ismét iható. Már ki is cserélték az addigi táblát amely arra figyelmeztetett, hogy ez fogyasztásra alkalmatlan, egy újra, ami már az jelzi, hogy a vízzel minden rendben van.
Len Emil közölte még, hogy a közeljövőben hasonlóan fognak eljárni a 4-es kilométernél található forrásnál is, ahol az ősszel szintén szennyeződést mutatott ki a vizsgálat.
A Moldovai Köztársaság „megelőző jellegű, néhány órás” energetikai segítséget kért Romániától, miután péntek este és szombat reggel Oroszország támadást indított Ukrajna energetikai rendszere ellen.
Legutóbbi ülésén a kormány jóváhagyta 303 állás meghirdetését az uniós helyreállítási forrásokból épített bölcsődéknél – tájékoztatott szombaton az oktatási minisztérium.
Az idei első félévben 2472 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, 17 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában; az áldozatok közül 32-en vesztették életüket, 59 százalékkal kevesebben, mint az előző év első hat hónapjában.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A december első hetében végzett ellenőrzéseik során összesen 4,3 millió lejre bírságoltak és 13 gazdasági szereplő tevékenységét függesztették fel az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) felügyelői.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt szombaton 9 óra 25 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima és Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten. A díjazottak között találjuk Visky András írót, drámaírót is.
Daniel David oktatási miniszter pénteken aláírta az iskolai házi feladatok szabályozását módosító rendeletet.
Ismét hadgyakorlatok zajlanak a sepsiszentgyörgyi Păiș David lőtéren december 8-12 között.
A Sapientia EMTE Doctor Honoris Causa címet adományozott pénteken Sapientia Kolozsvári Karának főtéri épületében Borhy László régészprofesszornak, az MTA rendes tagjának.
szóljon hozzá!