
Markolóval árkolták körbe a tűzfészket. Forrás: Csíkszereda Városháza Facebook-oldal
Ismét érezni lehetett a csíkszeredai levegőben péntekre virradóan a tőzegfüstöt, ezúttal Taplocamezőn gyulladt ki a tőzeg. A csíkszeredai városháza munkatársai körbeárkolták a parázsló tűzfészket, bízva abban, hogy nem terjed tovább a tűz a föld alatt.
2022. július 22., 12:592022. július 22., 12:59
2022. július 22., 15:262022. július 22., 15:26
Visszatérő probléma Csíkszeredában, hogy a város határában elterülő tőzegmezők valamelyike kigyullad, napokra, akár hetekre szennyezve a város levegőjét. Ezúttal péntekre virradóan lehetett ismét érezni a város levegőjében az égő tőzeg füstjét.
Alina Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság sajtófelelőse érdeklődésünkre elmondta, egyelőre a városháza azért nem kérte a tűzoltóság közbelépését, mert
Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere lapunknak elmondta, a városháza kertészetének és sürgősségi esetek osztályának munkatársai egy markológéppel árkolták körbe péntek hajnalban a parázsló tűzfészket.
„Reménykedünk abban, hogy a föld alatt nem terjed tovább, bár ez a szárazság nem kedvez nekünk” – mondta az alpolgármester. Hozzátette, éppen ezért állandó megfigyelés alatt tartják a területet, hogy szükség esetén ismét közbe tudjanak lépni.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
szóljon hozzá!