
Péter Beáta, a Külhoni Média a Családért-díj legújabb kitüntetettje
Fotó: Rédai Attila
Zsinórban a második évben ítélték oda a Média a Családért díj külhoni fődíját a Liget portál valamelyik munkatársának. Míg 2021-ben megosztva D. Balázs Ildikó volt a kitüntetett, ezúttal Péter Beátának járt az egymillió forintos pénzdíjjal is járó rangos szakmai elismerés.
2022. január 31., 11:552022. január 31., 11:55
Kollégánknak január 24-én a Magyar Állami Operaház Eiffel Műhelyházában megrendezett gálán Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár adta át a díjat azért a cikkéért, amelyben

Az elszigetelődés, a bezártság, a folyamatos bizonytalanság rányomta a bélyegét a gyerekek, kamaszok mindennapjaira is. Mindez hosszú távon kihat a gyerekekre, káros hatásai már most észlelhetők testi és lelki fejlődésük szempontjából egyaránt. A szakemberek szerint pedig egyre több fiatalnál jelentkeznek szorongásos panaszok.
Mik voltak az És a gyerekkel mi lesz című írás megszületésének indokai, körülményei? Mi a sajtó, az újságírók szerepe járványidőben, s mennyire tudnak megfelelni ennek? Kevés olyan rangos szakmai elismerés maradt meg, amelyet újságírók nyerhetnek meg, hogyan érik el a Ligetnél, hogy így a szakmai zsűri figyelmének központjában tudnak maradni? Milyenek voltak a díjátadó utózöngéi? Miért fontos a családokról írni, a családok életére fókuszáló témákat feldolgozni?
Többek között ezekről a témákról beszélgetünk a Külhoni Média a Családokért díj legújabb nyertesével, Péter Beátával. A Krónika Live e heti műsorát január 31-én, hétfőn 18.30-tól lehet megnézni a Krónika Facebook-oldalán és a Médiatér Youtube-csatornáján.
A mélybe zuhant egy lift csütörtök reggel a bukaresti CFR-palotában. A liftben heten tartózkodtak, öt embert pedig kórházba szállítottak a baleset következtében.
Elindult a Boldogasszony zarándokvonat a csíksomlyói pünkösdi búcsúra csütörtök reggel a budapesti Keleti pályaudvarról.
Miután az elmúlt időszakhoz képest viszonylag hosszú napokig változatlan maradt a benzin ára a román piacvezető Petromnál, a hosszú hétvége előtt ez most változik.
A szakszervezeti szövetségek kérik a kormánytól és a munkaügyi minisztériumtól, hogy haladéktalanul kezdeményezzenek „valós és átlátható” vitát az új egységes bértörvény tervezetéről.
A Béke – Románia az első parlamenti frakció szenátora, Adrian Peiu csütörtökön közölte, hogy egy BÉKE–AUR–PSD alkotta kormány létrehozását támogatnák.
Gyerekzsivaj pezsdítette fel a borús reggelt Sepsiszentgyörgy főterén, a Lábbusz-program ötödik születésnapján. A gyalogos iskolabuszról az elmúlt években 13 város vett példát, és az ötletgazdák abban bíznak, hogy hamarosan még többen csatlakoznak.
Az alacsony bérek miatt alig van szakemberutánpótlás, nem vonzó a népegészségtan az egészségügyi pályát választók számára. Most viszont a még meglévő személyzetet is karcsúsítania kell a népegészségügyi igazgatóságoknak az állami megszorítások miatt.
Az Európai Unió Szolidaritási Alapjából kaphat támogatást Románia a tavalyi árvizek utáni helyreállítási munkálatokra. A tervek szerint a parajdi beavatkozások és több Kovászna megyei település is érintett lehet.
A kormányfői megbízatás maximális hosszának korlátozását kezdeményezte alaptörvény-módosító javaslatában a Tisza-frakció két tagja szerdán.
Az ivóvíz- és csatornahálózat korszerűsítési munkálatok alatt minden gyergyószentmiklósi városrészben felásták az utakat. Történtek már korábban is visszaaszfaltozások, idén ennek szeretnének a végére járni. Elkezdődtek a helyreállítási munkálatok.
szóljon hozzá!