
Újmisések (balról jobbra): Pasca Szilárd, Antal Zoltán, Kovács József, Jakubinyi György Miklós érsek, Fülöp Zsombor és Popesc Mihăiță Cristian
Fotó: Bőjte Csongor/Romkat.ro
Két csíki egyházközségbe is újmisés segédlelkészt nevezett ki Jakubinyi György érsek pénteken Gyulafehérváron.
2018. június 29., 19:582018. június 29., 19:58
2018. június 29., 20:012018. június 29., 20:01
A gyulafehérvári egyházmegye újmisései a következő állomáshelyeken szolgálhatnak segédlelkészként: a szépvízi Antal Zoltán Gyergyószentmiklóson, a Szent István-plébánián; a galócási Fülöp Zsombor Brassóban, a belvárosi plébánián; a borzonti Kovács József Csíkszeredában, a Szent Kereszt-plébánián; a kézdivásárhelyi Pasca Szilárd Csíkszentdomokoson; a petrozsényi Popesc Mihăiță Cristian Nagyszebenben, a belvárosi plébánián ‒ tették közzé a Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség honlapján a pénteki papszentelési ünnepséget követően.
A papszentelési szentmisét élőben közvetítették, itt nézhető vissza.
Néhány százan gyűltek össze vasárnap este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetésen.
Körülbelül négyezren vettek részt vasárnap Nagyváradon az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
szóljon hozzá!