
Fotó: Sándor Csilla
Betonhidat építhetnek újjá rövidesen Kászonjakabfalvában. Az építkezést a helyi önkormányzat saját költségvetéséből és Hargita Megye Tanácsának támogatásából finanszírozza.
2017. október 03., 14:482017. október 03., 14:48
Két sikertelen közbeszerzési eljárás után a harmadszorra kiírtra már jelentkezett olyan kivitelező cég, amely a megadott értékben (437 ezer lej) el tudná végezni az egyik kászonjakabfalvi híd újjáépítését. Egyelőre nincs lezárva az eljárás, de a helyi önkormányzat bízik benne, hogy ezúttal sikeres lesz – avatott be András Zoltán. Kászonaltíz polgármestere megjegyezte,
Emellett a két oldalon lévő pillérek sem biztonságosak.
Fotó: Sándor Csilla
A tervezés előtt készíttettek egy szakértői tanulmányt a híd állapotáról, amelyben az szerepel, hogy új hídra van szükség. Az ennek tükrében elkészült tervekben egy olyan átjáró szerepel, amelynek nincs középen tartóoszlopa – ismertette a községvezető. Mint kifejtette, az újjáépítéshez szükséges pénzalapot egyrészt helyi költségvetésből teremtik elő, ugyanakkor a Hargita Megye Tanácsa is támogatja a munkálatot. A kivitelező ugyan csak ezt követően tart terepszemlét, de az elképzelések szerint akár még idén megépülhetne az új híd, amely a teherforgalmat is képes lesz fogadni. Egyébként is
Mivel a hídon túli utca egy másik útról is megközelíthető, így nem okoz fennakadást a majdani munkálat – szögezte le.
A bírósági és ügyészségi jegyzők szakszervezete azzal fenyegetőzik, hogy szeptember 1-jétől határozatlan időre megbénítja a romániai bíróságok és ügyészségek működését.
A nemzetközi sajtó figyelmébe került Hargita megye: az egyik legismertebb brit lap, a The Guardian egy terjedelmes cikkben mutatta be a térséget, Erdély egyik látványos, de még kevésbé ismert úticéljaként.
Feltehetően légi drónból származó roncsdarabot találtak pénteken a Fekete-tengerben, a Midia kikötő déli hullámtörő gátjától mintegy 25 méterre – közölte a védelmi minisztérium.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken közölte, hogy az augusztus 31-i határidőig hátralévő tíz napban a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt több mint háromezer munkálat műszaki átadás-átvételét kell még lezárni.
Közvitára bocsátotta az Állandó Választási Hatóság (AEP) a politikai pártokról szóló új törvény tervezetét – jelentette be pénteken az intézmény elnöke, Adrian Țuțuianu.
Elutasítja a Sanitas a közalkalmazotti bértörvény tervezetének csütörtökön nyilvánosságra került legújabb változatát, és arra kéri a parlamenti pártokat, hogy ne szavazzák meg a jogszabályjavaslatot – közölte pénteken a szakszervezeti szövetség.
Az Európai Unióban 2026 júliusában éves összevetésben átlagosan 16,9 százalékkal emelkedett a személyi közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok ára; a tagállamok közül Romániában volt a legnagyobb a drágulás – közölte pénteken az Eurostat.
Akárcsak pár nappal ezelőtt, pénteken is elmaradt a jogerős ítélet kihirdetése a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A Marosvásárhelyi Ítélőtábla még nem tudta előkészíteni a döntést, ezért későbbi időpontot jelölt ki.
Nicușor Dan államelnök vezeti a román küldöttséget az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) 81. közgyűlésének szeptemberben, New Yorkban szervezendő munkálatain – közölte pénteken az államelnöki hivatal.
szóljon hozzá!