
Fotó: Gergely Imre
A segédlelkészként Gyergyószentmiklóson szolgáló Márton Áron 1927-ben alapította meg Kolping Legényegyletet, ennek utódszervezetét pedig 1994-ben Hajdó István főesperes kezdeményezésére hozták létre. A Kolping család most ennek a 30. évfordulóját ünnepelte.
2024. április 20., 18:552024. április 20., 18:55
Ünnepi szentmise vezette fel az évfordulós eseménysort, majd a gyergyószentmiklósi Korona vendéglő nagytermében gyűltek össze a gyergyószentmiklósi Kolping Család tagjai, illetve sok, a köszöntésükre érkező vendég.
Len Emil, Gyergyószentmiklós alpolgármestere az egyik alapító tagként szólalt fel az eseményen.
– fogalmazott.
Fotó: Gergely Imre
Eigel Tibor a Kolping Család országos szervezetének alelnöke érdeklődésünkre válaszolva elmondta, ez ahogy a neve is mutatja egy családcentrikus szervezet, amelyben
Ennek kiemelt része a jótékonyság, könnyebbé tenni mások életét azokban a nehézségekben, amik a mindennapokban előjönnek. Mindemellett más szervezetekkel közösen számos kulturális esemény szervezésében is részt vesznek, szerepet vállalva Gyergyószentmiklós közéletében is.
Az évfordulóját ünneplő szervezet részéről Onisie Negrusa hozzátette, hogy
A szervezet mindenki számára nyitott, aki belép közéjük semmilyen kötelezettséget nem kell vállaljon. Aki találkozna velük, csatlakozna hozzájuk arra szerda esténként szokásos találkozójukon van lehetőség.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
Minden magyar felelős a nemzet egészéért – hangsúlyozza Kövér László házelnök, aki szerint nincs külön határon inneni és túli magyarság.
Megszavazta a parlament pénteki ülésén a 2026-os állami költségvetést és a társadalombiztosítási költségvetést.
Nem volt túl nehéz a nyolcadikosok román próbavizsgája, a diákokhoz közel álló témát dolgozott fel. De a tapasztalat azt mutatja, nehezebb a valódi vizsgán kapott tétel. Éppen ezért a diákok tévesen mérhetik fel majd a júniusi vizsga nehézségét.
A 2026-os állami költségvetés parlamenti elfogadása után a kormánynak az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedésekkel kell foglalkoznia – jelentette ki pénteken Sorin Grindeanu.
Perrel fenyegeti a kormányt a legfelsőbb bíróság az igazságszolgáltatásban dolgozók bírósági döntéssel megítélt bérkiegészítései kifizetésének halasztása miatt.
Átlépte a lélektani, literenkénti kilenc lejt a benzin ára az egyik csíkszeredai töltőállomásnál. A csíkszeredai OMV-nél péntek reggel 9 lej 02 baniért tankolható a 95-ös oktánszámú benzin.
szóljon hozzá!