
Fotó: Gergely Imre
A segédlelkészként Gyergyószentmiklóson szolgáló Márton Áron 1927-ben alapította meg Kolping Legényegyletet, ennek utódszervezetét pedig 1994-ben Hajdó István főesperes kezdeményezésére hozták létre. A Kolping család most ennek a 30. évfordulóját ünnepelte.
2024. április 20., 18:552024. április 20., 18:55
Ünnepi szentmise vezette fel az évfordulós eseménysort, majd a gyergyószentmiklósi Korona vendéglő nagytermében gyűltek össze a gyergyószentmiklósi Kolping Család tagjai, illetve sok, a köszöntésükre érkező vendég.
Len Emil, Gyergyószentmiklós alpolgármestere az egyik alapító tagként szólalt fel az eseményen.
– fogalmazott.
Fotó: Gergely Imre
Eigel Tibor a Kolping Család országos szervezetének alelnöke érdeklődésünkre válaszolva elmondta, ez ahogy a neve is mutatja egy családcentrikus szervezet, amelyben
Ennek kiemelt része a jótékonyság, könnyebbé tenni mások életét azokban a nehézségekben, amik a mindennapokban előjönnek. Mindemellett más szervezetekkel közösen számos kulturális esemény szervezésében is részt vesznek, szerepet vállalva Gyergyószentmiklós közéletében is.
Az évfordulóját ünneplő szervezet részéről Onisie Negrusa hozzátette, hogy
A szervezet mindenki számára nyitott, aki belép közéjük semmilyen kötelezettséget nem kell vállaljon. Aki találkozna velük, csatlakozna hozzájuk arra szerda esténként szokásos találkozójukon van lehetőség.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken közzétett előrejelzése szerint a következő napokban országszerte rendkívül hideg idő várható, az éjszakák fagyosak lesznek, de vegyes csapadékra és heves szélre is számítani lehet.
Február 11-ére halasztotta az alkotmánybíróság a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezettel kapcsolatos beadvány megvitatását.
2025 októberéhez képest novemberben 2,2 százalékkal 5615 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9371 lej volt tavaly novemberben, 2,4 százalékkal nagyobb, mint az előző hónapban.
Saját autója hátsó kerekei alá szorult és életét vesztette egy nő Vaslui megyében, miután nem állította meg rendesen a járművet a lejtős terepen.
Több ezren tüntettek csütörtök este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
Tíz éves a helyi termelők támogatását felvállaló marosvásárhelyi Local Farmers’ Market, amelyet a Rákóczi lépcső alatti kis utcában szerveznek. Az idei első vásár január 16-án, pénteken lesz.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggodalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
szóljon hozzá!