
Fotó: Haáz Vince
A hagyományokhoz híven az őszi iskolakezdésre nyitott újra a marosvásárhelyi Mircea Birău Városi Uszoda, amelyben kisebb-nagyobb felújításokat eszközöltek, és rugalmasabbá tették a programot is.
2023. szeptember 12., 17:482023. szeptember 12., 17:48
2023. szeptember 12., 18:532023. szeptember 12., 18:53
Nyaranta rendszerint bő két hónapra bezár a marosvásárhelyi városi uszoda. Az építtető nevét viselő intézményben ekkor végeznek kisebb-nagyobb javításokat, fertőtlenítenek, takarítanak.
Mint a városi uszoda vezetője, Harai István a Székelyhonnak elmondta, idén nyáron is fontos alkatrészeket és berendezéseket cseréltek ki, javíttattak meg, ugyanakkor
A legnagyobb újdonság az, hogy ezután nem az előre meghatározott órákban lehet belépni, hanem a nyitvatartás alatt bármikor, két órára vagy akár többre is.
„Míg eddig meghatározott időben nyitottuk meg a kapukat, akkor lehetett belépni és másfél órát a medencékben tartózkodni, ezt a rendszert most felszámoltuk. Ez azt jelenti, hogy
Ezzel felszámoltuk azt, hogy akik nyitás előtt pár perccel érkeznek, az uszoda előtt kelljen várakozzanak hóban, jégben, fagyban, vagy hogy aki nem tudott a kijelölt belépési időre érkezni, az kevesebbet úszhasson vagy egyáltalán be se jöjjön.
Fotó: Haáz Vince
Ezenkívül a kisgyermekes családoknak is előnyt jelent a most bevezetett program, hiszen ha nem tudnak öltözéssel, vetkőzéssel, hajszárítással beleférni a két órába, akkor kedvező áron maradhatnak tovább is” – sorolta az igazgató.
A kis- és nagymedencét, szaunát magában foglaló városi uszoda keddtől péntekig 6–22 óra között tart nyitva, szombaton és vasárnap 8–20 óra között. A felnőttjegy két órára 14 lej, 3–14 éves gyermekek és nyugdíjasok számára a jegy 11 lej.
ami azt jelenti, hogy aki még egy órát szeretne bent tartózkodni, annak további hat lejt kell törlesztenie távozáskor. Az időt a belépéskor kapott karkötőről olvassák le, ezzel kell nyitni és csukni a szekrényt is. Jó hír továbbá, hogy már nemcsak készpénzzel, hanem bankkártyával is lehet fizetni.
Fotó: Haáz Vince
Kedden reggel kipróbáltuk az új rendszert és zavartalanul működött. Úgy értékeljük, hogy ezáltal némiképp a kora reggeli órákra jellemző zsúfoltság is elkerülhető, hiszen nem mindenki fog ugyanabban az órában érkezni és távozni.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Portugália és Szlovákia drónelhárító rendszereket ajánlott fel Romániának – nyilatkozta Nicușor Dan a csütörtöki EU-csúcs előtt.
Medve jelenléte miatt küldtek Ro-Alert üzenetet a csíkszeredaiaknak csütörtökön este.
Nem a régóta várt játékmenet előzetessel, hanem egy bejelentéssel rukkolt elő a Grand Theft Auto VI kiadója, a Rockstar Games csütörtök délután.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy indulni készül a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt büntetőeljárást indított Ciprian Ciucu bukaresti főpolgármester ellen. Az elöljárót 60 napra hatósági felügyelet alá helyezték.
Közösen kérte Románia és Szlovákia az Európai Bizottságtól a barnamedvék szigorú védelmi szabályainak felülvizsgálatát. A két ország szerint a növekvő állomány egyre nagyobb terhet ró a helyi közösségekre, a gazdákra és a közbiztonságra.
Keres még négy felnőttet a rendőrség Hargita megyében az idei eltűnéses esetek közül. Az év első öt hónapjában 32 bejelentést regisztráltak, a 11 eltűnt gyermeket mind megtalálták, a felnőttek közül azonban négyen továbbra sem kerültek elő.
Bár a marosvásárhelyi Víkendtelep hivatalos megnyitóját pénteken 17 órakor tartják, a strandolni vágyókat már reggel 9 órától fogadják.
CT-készüléket kapott a Szentegyházi Egészségügyi Központ, ami lehetőséget teremt a településen élőknek, hogy elvégeztessék ezeket a vizsgálatokat. Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere valóra vált álomnak nevezte az orvosi eszköz beüzemelését.
Életét vesztette egy 64 éves külföldi munkás, miután 12 méter magasból lezuhant, miközben az A3-as autópálya építésén dolgozott a Szeben megyei Felek (Avrig) közelében.
szóljon hozzá!