
Ismét kellemes lesz az időjárás, ígérik a meteorológusok. Archív
Fotó: Lukácsi Lehel
Felmelegszik az idő, a hőmérsékleti értékek elérhetik napközben a 20 Celsius-fokot – tájékoztat az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Az előrejelzés március 27-től április 9-ig érvényes.
2017. március 27., 22:082017. március 27., 22:08
2017. március 27., 22:092017. március 27., 22:09
A meteorológusok szerint Bánságban felmelegedés várható, az időszak első felében az ilyenkor megszokottnál melegebb lesz. A hőmérséklet március 31-én visszaesik, majd ezt követően a sokévi átlagnak megfelelően alakul – számol be az Agerpres.
Erdélyben szintén melegszik az idő, március 29-én a legmagasabb nappali hőmérsékleti átlag eléri a 18-19 Celsius-fokot, majd a sokéves átlag körülire esik vissza a hőmérséklet. Csapadékra március 30-án és április 3-a és 9-e között kell számítani.
A prognózisokat a readingi (Anglia) középtávú előjelzési központ állítja össze, magvalósulási aránya 60 százalék.
A nyolcadikosok országos vizsgáján és az érettségin közreműködő tanárok fizetése változatlan marad, azaz a 2024-ben megállapított fizetést kapják idén is, de ez Maros megyében egyelőre nem okozott fennakadást a jelentkezéseknél, van elég javítótanár.
A felhőszakadások és viharok miatt kibocsátott másodfokú riasztás miatt néhány órával elhalasztják pénteken a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vízesés közötti szakaszának forgalom előtti megnyitását – jelentette be csütörtökön Cristian Pistol.
Adrian Papahagi egyetemi docens csütörtökön közölte, hogy Eugen Tomac kijelölt kormányfő felkérésére „elviekben” vállalta, hogy a technokrata kormány kulturális minisztere legyen, a jelenlegi helyzetben azonban úgy döntött, hogy visszalép.
Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
szóljon hozzá!