
Sikerült végre kivitelezőt találni. Újból nekilátnak a felújításnak
Fotó: Haáz Vince
A közbeszerzési pályázat többszöri meghirdetése után Maros Megye Tanácsa a héten megkötötte a kivitelezési szerződést a Kultúrpalota felújításával megbízott új céggel. A munkálatokat a Lukacs Alpin’s Kft fogja elvégezni, ha minden jól megy, 20 hónap alatt.
2022. április 07., 20:192022. április 07., 20:19
2022. április 07., 21:192022. április 07., 21:19
A műemléképület felújításának összértéke 10 millió 918 ezer lej, amelyből 4 millió 881 ezer lej a megyei tanács önrésze. A kivitelező cégnek közel 6 300 000 lejt fizetnek a hátramaradt munkálatokért.
A projekt átadási határideje 2023. december 31.
A Maros megyei önkormányzat még 2017-ben nyert európai uniós támogatást a Kultúrpalota felújítására a 2014–2020 közötti regionális operatív programból. A felújítási munkálatoknak 2019-ben kezdett hozzá a pályázatot megnyerő Ploieşti-i cégtársulás, ám a folyamatos késések és a határidők figyelmen kívül hagyása miatt a megyei önkormányzat 2020-ban felbontotta velük a szerződést. Addig a felújításnak csupán a 37 százalékával készültek el. A megyei önkormányzat ezt követően többször is meghirdette a munkálatokat az Elektronikus Közbeszerzési Eljárások (SICAP) felületén felületén, kisebb módosításokat is eszközölt a feladatfüzeten, míg eredménnyel zárult az ötödik kiírás.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
Az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adatai szerint idén januárban 5403 cég szűnt meg Romániában, 47,22 százalékkal több, mint 2025 első hónapjában (3670).
szóljon hozzá!