
Az alapozás megtörtént, térkövezéssel folytatódik ősszel a munka
Fotó: Beliczay László
Már csak két utcában kell lerakják a térköveket, így hamarosan befejeződik a főbb útvonalak felújítását célzó beruházás Kápolnásfaluban. További eredmény, hogy a szennyvízhálózatot is beüzemelték a községben.
2021. augusztus 25., 11:252021. augusztus 25., 11:25
2021. augusztus 25., 15:092021. augusztus 25., 15:09
Összesen ötmillió lejért pályázott sikeresen az Országos Vidékfejlesztési Programban (PNDL) Kápolnásfalu község önkormányzata, amiből a település főbb utcáit – összesen négy kilométernyit – újíttathatják fel – emlékeztetett Benedek László polgármester. Már korábban eldöntötték, hogy
Az elöljáró rámutatott, mostanra a beruházás több mint kilencven százaléka megvalósult, már csak a Szabódomb, illetve a Külső utcában kell dolgozzanak. Egyébként ezeken a helyszíneken is megtörtént az útalapozás, illetve a sáncok kialakítása, már csak térkövezni kell.
Fotó: Beliczay László
Az eredeti elképzeléshez képest nagyobb szélességben rakták le térköveket az utcákban, ahol erre lehetőség volt, hiszen így szerették volna még jobban megkönnyíteni a közlekedést a településen – magyarázta Benedek. Jó szándékuk azonban mintegy egymillió lejes pluszköltséget eredményezett –
Mivel szűkös költségvetésből dolgoznak, a polgármester abban reménykedik, hogy sikerül anyagi kiegészítést kapni a beruházáshoz a fejlesztési minisztériumtól. Erre egyébként már kaptak is ígéretet a tárca munkatársaitól. A községvezető arra is kitért, hogy már készülnek a tervek a fennmaradó utcák rendbetételéhez is, ahol aszfaltozni szeretnének. Ennek megvalósítása érdekében is pályázniuk kell.
Fotó: Beliczay László
Benedek László kérdésünkre elmondta, hogy megépült a településen a szennyvíztisztító-állomás, valamint a rendszer gerincvezetékeit is a földbe helyezhették a Vidéki Beruházások Ügynöksége (AFIR) támogatásával – mintegy egymillió euróért pályáztak sikeresen.
Az új hálózat a háztartásoknak nagyjából a 75 százalékát fedi le. Voltak egyébként olyan utcák, ahol a hivatal támogatásával a lakók kalákában építették ki a szennyvízhálózatot – azokon a részeken, amelyek nem voltak belefoglalva az európai uniós pályázatba. Az önkormányzat ugyanakkor pályázni szeretne a továbbiakban az ivóvízhálózat modernizálására, a projekt részeként pedig a szennyvízhálózatot is kiterjesztenék azokra a részekre, ahol ez eddig nem valósult meg.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
A kéregetés visszaszorítása a célja annak, amikor a koldusok ellen lépnek fel a helyi rendőrök, és a törvény szerint meg is bírságolják őket. Ez eltünteti a kéregetőt a szemünk elől, de valójában nem oldja meg a problémát – csupán arrébb tolja.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Idén már huszonhat bejelentett vadkár volt Maros megyében, ahol tavaly 43 medvét lőttek ki. A napokban elkezdődött a medve-, farkas-, hiúz- és vadmacskaállomány felmérése is – számolt be a környezetvédelmi ügynökség vezetője, Cristina Pui.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
Rendkívüli ülésen hozott döntéseket Gyergyószentmiklós képviselő-testülete két nagyvolumenű beruházás előkészítése kapcsán. A szándék szerint Gyilkostón a közművesítés kap új lendületet, és közel 4800 méternyi út korszerűsítése is közelebb került.
Mircea Abrudean szenátusi elnök szerint az Ilie Bolojan vezette kormány minden lehetséges intézkedést meghozott, hogy megvédje a lakosságot az üzemanyagárak emelkedésétől.
Százakat ellenőriztek, több sofőrt ittas vezetésen értek, egyik esetben büntetőeljárás is indult a hétvégi közúti razziák nyomán Maros megyében.
Villanyáram nélkül maradt 844 fogyasztó Borszéken az erős szél miatt – közölte kedden délután a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!