
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Csapadék és szél miatt bekövetkezett villanyáram-kimaradásról adott hírt a Hargita megyei tűzoltóság vasárnap délután. Az érintett települések: Székelyvarság, Sikaszó és Libán.
2023. november 12., 14:282023. november 12., 14:28
2023. november 12., 17:012023. november 12., 17:01
Három település 278 fogyasztója maradt villanyáram nélkül vasárnap délután a kedvezőtlen időjárás miatt – tájékoztatott a Hargita megyei tűzoltóság. Nincs szolgáltatás Székelyvarságon, Sikaszóban és Libánban.
A Hargita megyei tűzoltóság vasárnap délután jelezte, hogy 16 óra előtt sikerült visszaállítani az áramszolgáltatást a három érintett településen, Székelyvarságon, Sikaszóban és Libánban.

Áramszolgáltatás nélkül maradt Homoródszentmárton község 341 fogyasztója vasárnap reggel. A heves széllökések miatt ugyanis meghibásodott a villanyhálózat, jelenleg dolgoznak a helyreállításon.
Az ukrajnai konfliktus kezdete óta 4534 ukrán állampolgár kért menedékjogot a román államtól.
Majdnem tízmillió lej összértékben igényeltek fűtéstámogatást a fával fűtő, alacsony jövedelemből élők Hargita megyében. A fűtéspótlékot igénylők száma csökken a múlt évhez képest, de ennek az oka még nem teljesen ismert.
Nicușor Dan államelnök kedden kijelentette, hogy Románia jelentős összegeket fog beruházni a védelembe, de nem egyszerű felvásárlóként.
A duális szakképzés támogatását célzó PNRR-s beruházásoknak több mint felét leállította a kormány. Három székelyföldi projekt közül kettő – a csíkszeredai és a sepsiszentgyörgyi – forrás nélkül maradt, a marosvásárhelyi beruházás folytatódhat.
A román-francia kapcsolatok nem szokványos kétoldalú kapcsolatok; hosszú közös történelmünk és nagyon stabil jövőnk van – jelentette ki Nicușor Dan az Emmanuel Macron francia elnökkel tartott találkozója utáni párizsi sajtótájékoztatóján.
Megvan az Analóg november kihívás székelyföldi nyertes iskolája is, amely egy tízezer lej értékű pihenő- és olvasósarkot nyert, ahol a diákokat babzsákok, könyvek és társasjátékok várják majd.
Emmanuel Macron kedden fogadta az Élysée-palotában a Franciaországban munkalátogatáson tartózkodó Nicușor Dant.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden bíróság elé állította az országos adóhatóság (ANAF) bukaresti igazgatóságának csalásellenes felügyelőjét, akit októberben tetten értek, amint 3000 lej csúszópénzt fogadott el egy cégvezetőtől.
Mindkét irányban lezárták a forgalmat kedden a 7-es országúton Călimănești nagyszebeni kijáratánál egy LPG-t szállító tartálykocsinál észlelt gázszivárgás miatt. A környék lakóit Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a robbanásveszélyre.
szóljon hozzá!