
Több községben iskolai felszerelésekre pályáznak. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Tizenhárom Nyárád menti község részesül újabb támogatásban a mezőgazdasági és vidékfejlesztési minisztérium részéről. A községek egyenként 32 ezer euróra pályázhatnak.
2022. november 19., 13:182022. november 19., 13:18
Azok a LEADER-egyesületek, amelyek jól teljesítettek, a lakosság számának és a terület nagyságának arányában újabb támogatásban részesülnek a mezőgazdasági és vidékfejlesztési minisztérium részéről. A Nyárád mente LEADER Egyesületnek 500 ezer eurót juttatott a szaktárca. Ebből 81 ezer eurót a bérekre fordítanak, a többire pedig a tizenhárom község pályázhat különböző beruházásokra, fejlesztésekre.
Balogh István, Csíkfalva polgármestere a Székelyhonnak elmondta, a községenkénti 32 ezer euró nagy segítséget jelent a településeknek, hiszen olyasmit tudnak megvalósítani belőle, amire egyébként nem volna pénzük. „Például
– mondta az elöljáró. Más községek iskolai felszerelésekre pályáznak, új bútorzatot, számítógépeket vásárolnak. Nyárádmagyaros a kultúrotthon előtti tér parkosítását szeretné megvalósítani ebből az összegből.
Ugyancsak a mezőgazdasági és vidékfejlesztési minisztériumnál pályázik a Nyárád mente LEADER Egyesület a Maros mente LEADER Egyesülettel, hogy közös programokat valósítsanak meg. A minisztérium kiírására egyesületenként legtöbb 200 ezer eurós projekttel lehetett jelentkezni. A Nyárád mentiek 200, míg a Maros mentiek 164 ezer eurót pályáztak meg, hogy abból turisztikai projekteket, táboroztatást, a hagyományos értékek népszerűsítését valósítsák meg.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
Elkezdődött az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti 14,4 kilométeres szakaszának műszaki tervezése, amelyre tíz hónapja van a megbízott vállalatnak – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAR).
Az elmúlt napokban az ország napi gázfogyasztása megközelítette az 58 millió köbmétert, ami hozzávetőlegesen 17 százalékkal több a tavalyi hasonló időszak átlagánál – közölték az Országos Energia-veszélyhelyzeti Operatív Törzs hétfői ülése után.
Autóvezetői engedélye sem volt a fiatal ittas sofőrnek, aki vasárnap éjjel Kézdivásárhelyen megpróbált elmenekülni a hatóságok elől – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A férfi mostanra előzetes letartóztatásba került.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
szóljon hozzá!