
Képünk illusztráció
Fotó: Koszticsák Szilárd/MTI
Újabb koronavírus-fertőzést igazoltak Hargita megyében szombaton, ezúttal azonban semmilyen információt nem osztottak meg az eset részleteiről.
2020. április 11., 14:272020. április 11., 14:27
2020. április 11., 14:332020. április 11., 14:33
Hatra növekedett a Hargita megyében igazolt koronavírus-fertőzések száma a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szombati közleménye szerint. Mint írták,
Egyéb információt ezúttal nem osztottak meg az újabb esetről.
Közben az intézményes karanténban és az otthoni elkülönítésben lévők száma tovább csökkent a megyében. A szombati adatok szerint karanténban 226-an, otthoni elkülönítésben pedig 886-an tartózkodnak. A karanténközpontokat eddig 103-an hagyták el, otthonaikat pedig 3468-an a kéthetes elkülönítési időszak lejártával.
A kijárási tilalomra vonatkozó előírások megszegéséért pénteken közel 300 ezer lej értékben róttak ki bírságot a hatóságok. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság 133 alkalommal bírságolta meg a szabályszegőket összesen 278 580 lejre. A Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség emellett további 7 esetben összesen 15 ezer lej értékben rótt ki pénzbírságot.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
1 hozzászólás