Rendkívül jelentős, 720 millió forint értékű támogatást hagyott jóvá a magyar kormány a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium két épületének felújítására – közölte csütörtökön Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára Székelyudvarhelyen.
2022. január 27., 17:172022. január 27., 17:17
2023. január 13., 12:512023. január 13., 12:51
Fotó: Beliczay László
Rendkívül jelentős, 720 millió forint értékű támogatást hagyott jóvá a magyar kormány a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium két épületének felújítására – közölte csütörtökön Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára Székelyudvarhelyen.
2022. január 27., 17:172022. január 27., 17:17
2023. január 13., 12:512023. január 13., 12:51
Fotó: Beliczay László
A korábbi 50 millió forint, majd az azt követő 1,5 milliárd forint után, most 720 millió forinttal támogatja a magyar kormány a székelyudvarhelyi – katolikus egyházi tulajdonban lévő – Tamási Áron Gimnázium épületeinek felújítását – jelentette be Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára. Mint mondta:
Hozzátette, ha az iskola vezetősége jól gazdálkodik ezzel a pénzzel, akkor a bentlakás rendbetételére is jut belőle.
Fotó: Beliczay László
Soltész Miklós arra kérte az oktatókat, arra neveljék diákjaikat, hogy sok helyen lehet élni a földön, de haza csak egy van, az pedig maga a szülőföldünk, ami megtart.
– fogalmazott. Hozzátette, el lehet menni 2-3 évre, ha valaki esetleg úgy érzi, hogy szellemileg vagy anyagilag jobban gyarapodhat, de vissza kell térni a szülőföldre, hiszen csak itt lehet teljes életet élni. Felelevenítette 2004. december 5-ét, amikor az előző kormány a kettős állampolgárság ellen történő szavazásra buzdította az anyaországiakat.
Fotó: Beliczay László
Azért, hogy még hasonló cselekedet se fordulhasson elő,
Utóbbiak között a kettős állampolgárság azonnali bevezetését, illetve a külhoniak anyagi és szellemi támogatását említette.
Fotó: Beliczay László
Kerekes László segédpüspök rámutatott: a gyulafehérvári főegyházmegyének kevés lehetősége van a már létező épületeinek felújítására, ezért is örül a segítségnek.
– jelentette ki. Az eseményen Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester és Laczkó György, az iskola igazgatója is kifejezte háláját a támogatásért.
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Két épület is megújulhat, ha jól gazdálkodnak a támogatással
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Majdnem másfélszer annyi cégfeloszlatás történt az első negyedévben Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint a múlt év azonos időszakában. A három megyéből kettőben a cégfelfüggesztések, -törlések, de az új bejegyzések száma is nőtt.
Ilie Bolojan szerdán közölte, hogy miniszterelnöki tisztsége utolsó napjáig dolgozni fog Romániáért, és nem adja fel azokat az elveket, amelyeket egész pályafutása alatt vallott.
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni – írta Tarr Zoltán leendő miniszter a Facebookon, röviden bemutatva az új, integrált tárcát és feladatköreit.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a legfelsőbb bíróság keresetének, és arra kötelezte a kormányt és a pénzügyminisztériumot, hogy fizessék ki a bíráknak és ügyészeknek bírósági döntéssel megítélt bértartozásokat.
1 hozzászólás