Rendkívül jelentős, 720 millió forint értékű támogatást hagyott jóvá a magyar kormány a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium két épületének felújítására – közölte csütörtökön Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára Székelyudvarhelyen.
2022. január 27., 17:172022. január 27., 17:17
2023. január 13., 12:512023. január 13., 12:51
Fotó: Beliczay László
Rendkívül jelentős, 720 millió forint értékű támogatást hagyott jóvá a magyar kormány a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium két épületének felújítására – közölte csütörtökön Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára Székelyudvarhelyen.
2022. január 27., 17:172022. január 27., 17:17
2023. január 13., 12:512023. január 13., 12:51
A korábbi 50 millió forint, majd az azt követő 1,5 milliárd forint után, most 720 millió forinttal támogatja a magyar kormány a székelyudvarhelyi – katolikus egyházi tulajdonban lévő – Tamási Áron Gimnázium épületeinek felújítását – jelentette be Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára. Mint mondta:
Hozzátette, ha az iskola vezetősége jól gazdálkodik ezzel a pénzzel, akkor a bentlakás rendbetételére is jut belőle.
Fotó: Beliczay László
Soltész Miklós arra kérte az oktatókat, arra neveljék diákjaikat, hogy sok helyen lehet élni a földön, de haza csak egy van, az pedig maga a szülőföldünk, ami megtart.
– fogalmazott. Hozzátette, el lehet menni 2-3 évre, ha valaki esetleg úgy érzi, hogy szellemileg vagy anyagilag jobban gyarapodhat, de vissza kell térni a szülőföldre, hiszen csak itt lehet teljes életet élni. Felelevenítette 2004. december 5-ét, amikor az előző kormány a kettős állampolgárság ellen történő szavazásra buzdította az anyaországiakat.
Fotó: Beliczay László
Azért, hogy még hasonló cselekedet se fordulhasson elő,
Utóbbiak között a kettős állampolgárság azonnali bevezetését, illetve a külhoniak anyagi és szellemi támogatását említette.
Fotó: Beliczay László
Kerekes László segédpüspök rámutatott: a gyulafehérvári főegyházmegyének kevés lehetősége van a már létező épületeinek felújítására, ezért is örül a segítségnek.
– jelentette ki. Az eseményen Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester és Laczkó György, az iskola igazgatója is kifejezte háláját a támogatásért.
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Két épület is megújulhat, ha jól gazdálkodnak a támogatással
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Hűvösebb napokkal indul a hét Erdélyben, helyenként fagypont alatti minimumokkal. Március 21-től, a csillagászati tavasz kezdetétől azonban fokozatos felmelegedés várható, miközben a csapadék esélye egyelőre alacsony marad.
Különleges üzlet nyitotta meg kapuit hétfőn Marosvásárhelyen: az Ecostil szociális vállalkozás bemutatóterme olyan helyszín, ahol az upcycling – értéknövelő újrahasznosítás – és kézműves termékek mellett vintage ruhadarabok is várják az érdeklődőket.
Oana Țoiu külügyminiszter a Külügyek Tanácsának (CAE) hétfői brüsszeli ülése előtt kijelentette, hogy Románia egyik prioritása az energiaárak kordában tartása a közel-keleti háború körülményei között.
Románia még az idén nyáron meghívást kaphat a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetbe (OECD) – jelentette ki hétfőn Mathias Cormann, a nemzetközi szervezet főtitkára.
Hat Hargita megyei iskolában nem szervezik meg a héten a nyolcadikosok próba-képességvizsgáját, miután a tanárok a szakszervezetek felszólítására úgy döntöttek, hogy bojkottálják az országos felmérést.
Hétfőn kerül a parlament illetékes szakbizottságai elé a 2026-os állami költségvetés tervezete.
Hétfőn a román nyelv és irodalom vizsgával kezdődik a nyolcadikosok országos próbafelmérése.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint alapos elemzésre van szükség az üzemanyagárak esetleges hatósági korlátozása előtt, mert az állami beavatkozásoknak nem várt mellékhatásaik is lehetnek.
Tusnádfürdő balneológiai hagyományai ma is élnek: a Hotel Tusnád kezelőbázisán a természetes gyógytényezők és a modern fizioterápia segítik a mozgásszervi és keringési betegségek kezelését – sok vendég már évtizedek óta visszajár a kúrákra.
1 hozzászólás